„Studio Dużego Formatu”, „Nogaś Poleca” i dokumenty w kanale METRO

Życie według reporterów w „Studio Dużego Formatu” i recenzje książek w „Nogaś poleca” – to premierowe produkcje własne telewizji METRO. W marcowej ramówce znalazły się również serie dokumentalne: polska premiera „Lotnisko poniżej zera”, „Sekrety ludzkiego ciała” oraz ucieczki od cywilizacji w „Domu na końcu świata”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału METRO

Michał Nogaś poleci widzom METRA najciekawsze nowości wydawnicze tygodnia. W cotygodniowym programie publicystyczno-kulturalnym „Nogaś poleca” znany dziennikarz „Gazety Wyborczej” podpowie, po które pozycje warto sięgnąć, a których lepiej unikać. W każdym odcinku spotka się również z wybranymi autorami, którzy opowiedzą o swoich książkach i ich bohaterach. Premiera w każdy czwartek od 9 marca br. o godzinie 19:50, powtórka w sobotę o godzinie 14:50.

„Studio Dużego Formatu” to nowy cotygodniowy program publicystyczny telewizji METRO. Najlepsi polscy reporterzy porozmawiają w nim o głośnych i aktualnych sprawach, które pojawiają się na łamach „Dużego Formatu”. Podzielą się reporterskim doświadczeniem i historiami swoich bohaterów, skomentują kontrowersyjne tematy i ujawnią tajniki zawodu. Wśród gości znajdą się m.in. Mariusz Szczygieł, Lidia Ostałowska czy Magdalena Grzebałkowska. Gospodarzem programu będzie reporter Włodzimierz Nowak, finalista Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Kapuścińskiego, który swoich gości odwiedzi w ich domach, zajrzy do ich pracowni i zada nurtujące pytania. Premiera programu w każdą środę od 15 marca br. o godzinie 19:00, powtórka we wtorek o godzinie 13:40.

„Lotnisko poniżej zera”, premiera w polskiej telewizji, przedstawi codzienne funkcjonowanie najdalej wysuniętego na północ lotniska w Kanadzie: Edmonton International. To z jednej strony problemy, z którymi zmagają się jego pracownicy, jak ekstremalne temperatury i śnieżyce, z drugiej – poruszające historie z życia pasażerów. Premiera programu w każdy poniedziałek i wtorek od 13 marca br. o godzinie 18:15, powtórka w niedzielę o godzinie 12:00.

„Sekrety ludzkiego ciała” pokażą, jak funkcjonuje ludzki organizm. Geneza instynktu przetrwania lub procesy pozwalające wytrzymać skok do lodowatej wody to tylko niektóre z poruszanych zagadnień. Obserwacje od zewnątrz przeplatane będą ujęciami ludzkiego wnętrza, zrealizowanymi dzięki nowoczesnym technikom animacji komputerowej. Program będzie miał swoją premierę w każdą niedzielę od 12 marca br. o godzinie 10:55, powtórka w poniedziałek o godzinie 14:05.

„Dom na końcu świata” to nowy program znanego z „Wielkich projektów” Kevina McClouda. Brytyjski prezenter odwiedzi bohaterów serii, którzy porzucili pracę w korporacjach i życie w stresie na rzecz spokoju dzikiej przyrody, w ich miejscach zamieszkania – od podnóży aktywnego wulkanu po bezludną wyspę na Pacyfiku. McCloud sprawdzi, czy wymarzone życie nie okazało się koszmarem. Premiera programu w każdą sobotę od 4 marca br. o godzinie 10:30, powtórka we wtorek o godzinie 14:05.

„Lekarzy: Ekstremalne wyzwania” nagrano w Kenii, Tanzanii, Bangladeszu i na Kole Podbiegunowym. W tych miejscach wezwanie pomocy jest wyjątkowo trudne. Nie ma zasięgu telefonii komórkowej, a najbliższy szpital jest oddalony o 800 kilometrów. Pracujący tam lekarze spotykają się z ekstremalnymi wyzwaniami. Premiera programu w każdą sobotę od 4 marca br. o godzinie 11:35, powtórka w poniedziałek o godzinie 15:10.

Bohaterowie serii „Zamieszkaj na nowo” marzą o samodzielności i własnym domu, ale dysponują ograniczonymi środkami finansowymi. Prowadzący ocenią, na co uczestnicy mogą sobie pozwolić, a na czym mogą zaoszczędzić. Przemiany remontowanych domów będą naprawdę imponujące. Program będzie miał swoją premierę w każdy wtorek i środę od 7 marca br. o godzinie 17:15, powtórka w sobotę o godzinie 13:35.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *