„Studio w kontakcie” – premiera nowego programu w TVP Polonia

W środę 12 czerwca o godz. 22:15 TVP Polonia zaprasza na nowy program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy może zabrać głos – niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.

Sprawdź godziny emisji audycji „Studio w kontakcie” w PROGRAMIE TV

Chcieliśmy stworzyć program, który realizuje motto towarzyszące TVP Polonia od 31 lat – łączymy Polaków na całym świecie. W „Studiu w kontakcie” będziemy rozmawiali o sprawach, dotyczących Rodaków mieszkających poza granicami. W programie będziemy rozwiązywali konkretne problemy związane z życiem na obczyźnie, ale także postaramy się w różnych aspektach porównywać, jak jest tutaj i jak jest tam. Będziemy rozmawiać o podatkach, służbie zdrowia, rozwiązaniach prawnych, kwestiach społecznych i kulturowych. Będziemy także pokazywali ważne polonijne inicjatywy. Chcemy, żeby było to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń – taki „międzykontynentalny salon” – mówi Grzegorz Jędrasik, pomysłodawca programu, p.o. dyrektora TVP Polonia.

W „Studiu w kontakcie” barierą nie jest odległość, ani strefy czasowe. Dzięki komunikatorom, stronie internetowej i mediom społecznościowym można brać udział w debacie nie tylko podczas transmisji programu. Każdy odcinek będzie poświęcony jednemu tematowi dotyczącemu Polonii. Tematy najbliższych odcinków będą dostępne na stronie programu: https://studiowkontakcie.tvp.pl/. Za pośrednictwem formularza można zgłosić temat, który widzowie uznają za ważny do zaprezentowania i omówienia oraz zgłosić chęć udziału w konkretnym odcinku. Można również skorzystać z całodobowego telefonu +48 22 507 03 33 lub napisać maila na adres: studiowkontakcie@tvp.pl.

W każdą środę o godz. 22:15 w studiu w Warszawie Marek Zając lub Paulina Drażba wraz z ekspertami będą poszukiwali najlepszego rozwiązania problemu, któremu poświęcony będzie dany odcinek oraz będą odpowiadali na pytania widzów TVP Polonia. Można je zadawać za pośrednictwem profilu https://www.facebook.com/studiowkontakcietvp, telefonicznie lub mailowo. W programie każdy będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami, opowiedzieć o swoich problemach, porozmawiać o tym, co jest ważne dla Polaków za granicą.

Tematem pierwszego odcinka będzie pomoc dla Polonii w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul – w maju dotkniętym katastrofalną w skutkach powodzią, a kilka miesięcy wcześniej zniszczonym przez cyklon. Tysiącom osób żywioły zabrały majątek ich życia. Rio Grande do Sul to region, w którym Polacy osiedlają się od ponad dwóch wieków i jest on jednym z największych skupisk Polonii w Ameryce Południowej. Ważnym miejscem dla Polonii jest Porto Alegre z polskim Kościołem Pani Jasnogórskiej. Jednym z gości dzisiejszego odcinka będzie ks. dr Zdzisław Malczewski, rektor polskiej misji katolickiej w Brazylii.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

„Studio w kontakcie” – w każdą środę o godz. 22:15 w TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *