Super Bowl 2021 w TVP Sport

To będzie prawdziwa gratka nie tylko dla fanów futbolu amerykańskiego. W najbliższą niedzielę 7 lutego TVP Sport pokaże finałowy mecz o mistrzostwo National Football League. W tegorocznym Super Bowl zmierzą się Kansas City Chiefs z Tampa Bay Buccaneers.

Sprawdź godziny transmisji NFL w PROGRAMIE TV

Około 160 milionów widzów na całym świecie oglądało na żywo w ostatnich latach Super Bowl, a w tym roku cegiełkę do tego wyniku dołoży Telewizja Polska. Po raz pierwszy finał NFL zostanie pokazany w naszym kraju w antenie ogólnodostępnej, jaką jest TVP Sport. Skoro domem piłki nożnej jest TVP, to na poddaszu nie może zabraknąć miejsca dla kuzyna z Ameryki czyli futbolu amerykańskiego – powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

To będzie 55. Super Bowl w historii National Football League. Tym razem na stadionie w Tampie na Florydzie zmierzą się obrońcy tytułu Kansas City Chiefs oraz gospodarze Tampa Bay Buccaneers. Dla Chiefs to szansa na trzeci tytuł w historii tych rozgrywek, z kolei Buccaneers triumfowali dotąd w Super Bowl tylko raz (2003), kiedy w finale pokonali Oakland Raiders z Polakiem Sebastianem Janikowskim w składzie. W składzie Buccaneers jest Tom Brady. Jeden z najwybitniejszych zawodników w historii NFL – 6-krotnie wygrał Super Bowl, cztery razy zdobył tytuł MVP (najbardziej wartościowy gracz).

Transmisja w TVP Sport rozpocznie się w niedzielę o godzinie 23.35 studiem, którego gospodarzem będzie Maciej Kurzajewski. Mecz skomentują: Jakub Kazula i Piotr Bera. Super Bowl będzie można także oglądać na stronie internetowej tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Jak zawsze Super Bowl to nie tylko zmagania sportowe, lecz także wielkie wydarzenie medialne. W tym roku podczas Halftime Show widzowie zobaczą występ „The Weeknd”. Jeden z najpopularniejszych artystów w USA, który jest laureatem trzech statuetek Grammy i dziewięciu Juno Awards zaprezentuje mieszankę swoich największych przebojów.

W poprzednich latach w przerwie Super Bowl występowali między innymi: Shakira i Jennifer Lopez, Lady Gaga, Coldplay a nawet Madonna czy The Rolling Stones.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

W USA na czas Super Bowl zamiera życie na ulicach – transmisję ogląda ok. 100 mln widzów. To także pole do popisu dla reklamodawców i sponsorów, którzy właśnie podczas finału NFL pokazują swoje premierowe spoty. W zeszłym roku za emisję 30-sekundowej reklamy trzeba było zapłacić 5,6 mln dolarów!

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *