Superstacja ruszyła z nową ofertą programową

30 września z nową ramówką startuje Superstacja. Założeniem nowej Superstacji jest całkowicie nowe w Polsce podejście do telewizji – blisko ludzkich spraw, podane prostym językiem, prostymi środkami wyrazu, bez tzw. gadających głów, w nowym stylu, z nastawieniem na sprawy ważne dla zwykłych ludzi.

Sprawdź szczegóły oferty kanału Superstacja w PROGRAMIE TV

Jeżeli będzie się nas nazywać telewizją tabloidową, którą my rozumiemy jako telewizję broniącą ludzkich spraw, informującą o problemach i sprawach zwykłego Polaka, a przy tym trzymającą rękę na pulsie w świecie show-biznesu – to tak, będziemy pierwszym polskim telewizyjnym tabloidem – mówi Grzegorz Jankowski, Dyrektor Programowy Superstacji.

Nowe cechy kanału to przede wszystkim dynamika, duża zmienność tematyki i jej różnorodność. Poszczególne bloki tematyczne poświęcone będą informacjom, interwencjom i showbiznesowi. Programy będą prowadzone przez nowe twarze w polskiej telewizji – stacja stawia na młodych, energicznych dziennikarzy i prezenterów.

Nowa jest również oprawa graficzna, która ma odzwierciedlać nowy charakter stacji. Stąd wybór kolorystyki charakterystycznej dla codziennej prasy popularnej.

Istotnym elementem nowości będzie interaktywność – stacja będzie otwarta na publikację filmików kręconych i przesyłanych przez widzów.

W każdej godzinie będą emitowane szybkie serwisy, każdy po około 15 minut – informacyjny interwencyjny i showbiznesowy.

Dopiero zaczynamy przygodę z nową Superstacją i nasza pierwsza ramówka będzie swego rodzaju testem – przetestują nas widzowie. Od ich reakcji będą zależały nasze dalsze działania i ewentualne kolejne elementy w ramówce. Nikt nigdy przed nami nie robił telewizji tabloidowej – jesteśmy w Polsce pionierami w tym obszarze. Liczymy jednak, że widzowie przyjmą pozytywnie nasze nowe podejście do telewizji – dodał Grzegorz Jankowski.

Nową oprawę przygotowała niemiecka agencja kreatywna Luxlotusliner, która pracuje z największymi stacjami telewizyjnymi na świecie, a na swoim koncie ma wiele nagród, między innymi „German Design Award” w kategorii sztuk audiowizualnych.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *