Świąteczna gala ONE Championship na żywo w Fightklubie

Dla fanów MMA tegoroczne Święta upłyną w szczególnej atmosferze. Wszystko za sprawą ONE Championship, która 25 grudnia zaplanowała dla kibiców galę Collision Course II. Wydarzenie to we wczesne świąteczne popołudnie na żywo w Fightklubie!

Sprawdź godziny transmisji ONE Championship w PROGRAMIE TV

W Singapurze, podczas ostatniej już w tym roku gali ONE Championship, zaplanowano łącznie aż sześć pojedynków, wśród których na największą uwagę zasługują dwie główne walki wieczoru: Dżamal Jusupow vs Samy Sana oraz Kairat Akhmetov vs Dae Hwan Kim.

Dla Jusupowa występ na gali w „Mieście Lwa” będzie debiutem w organizacji ONE Championship. Rosjanin nie jest jednak postacią anonimową w świecie sportów walki, pochodzący z Dagestanu i dorastający tam fighter to trzykrotny mistrz Rosji w kickboxingu oraz – również trzykrotny – w Muay Thai. Po zdobyciu tytułu mistrza Europy postanowił przenieść się do Pekinu, aby pod czujnym okiem miejscowych trenerów doskonalić swoje umiejętności. Od tamtej pory stał się jeszcze bardziej wszechstronnym zawodnikiem, co udowodnił m.in. w zwycięskim pojedynku z legendą Muay Thai, Yodsanklaim Fairtexem. Czy w piątek podbije serca fanów ONE Championship?

W swoim debiucie Jusupow zmierzy się z doświadczonym, mającym algierskie korzenie, ale mieszkającym od dzieciństwa we Francji Samym Saną, trzykrotnym mistrzem świata w Muay Thai i kickboxingu. „AK 47″ to bardzo wysoki zawodnik, którego największym atutem jest zasięg ramion oraz siła uderzenia. Francuz aż jedną trzecią pojedynków wygrał przez nokaut, a wśród swoich „ofiar” ma całkiem pokaźną kolekcję utytułowanych rywali, m.in. Chanachaia Kaewsamritiego, tajską gwiazdę sportów walki, którą znokautował na Rajadamnern w Bangkoku, zdobywając mistrzostwo świata WBC Muay Thai w wadze superśredniej. Sana to ponadto m.in. dwukrotny mistrz Francji w Muay Thai, mistrz świata A1 oraz mistrz globu w kickboxingu w organizacji ISKA.

Wielkie emocje zapowiadają się w głównej walce wieczoru, na ich brak nie powinniśmy jednak narzekać również w pojedynku Kairata Akhmetova z Dae Hwan Kimem. Dla pierwszego z nich będzie to powrót do klatki w ONE Championship. Kazach profesjonalną karierę rozpoczął w 2010 roku i szturmem podbił sceny światowego MMA, wygrywając 22 pojedynki z rzędu. Tak imponująca seria zaowocowała propozycją z ONE i walką o mistrzowski pas w wadze muszej z Adriano Moraesem. Wyczerpujące, pięciorundowe starcie zakończyło się niejednogłośną wygraną Kazacha. Kiedy wydawało się, że zasiądzie on na szczycie na długo, przytrafiła mu się kontuzja kręgosłupa, która na ponad dwa lata wyrzuciła go poza nawias zawodowego sportu. Do oktagonu wrócił w 2017 roku na galę Kings & Conquerors i rewanż z Moraesem, który przegrał. Od tamtej pory czterokrotnie walczył jeszcze dla ONE Championship, wygrywają trzy z tych konfrontacji.

Sprawdź ofertę kanału Fightklub w PROGRAMIE TV

W piątek w Singapurze rywalem Akhmetova będzie mistrz wagi koguciej KAMMA, Dae Hwan Kim. Koreańczyk od najmłodszych lat był utalentowanym sportowcem, sięgnął m.in. po złoty medal w taekwondo w mistrzostwach kraju, a obecnie w dyscyplinie tej posiada czarny pas czwartego stopnia. W wieku 21 lat zadebiutował w ośmioosobowym turnieju, który wygrał, a po ośmiu kolejnych zwycięstwach z rzędu, w 2013 roku zadebiutował w organizacji ONE Championship. Po dwóch kolejnych zwycięstwach rzucił wyzwanie posiadaczowi pasa w wadze muszej, Bibiano Fernandesowi, musiał jednak uznać jego wyższość. Niezrażony Koreańczyk znów chce jednak wrócić na szczyt, a wygrana z Akhmetovowem na pewno znacząco ułatwiłaby mu to zadanie.

Źródło: Media Prodction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *