Świąteczne podróże Czwórki – wędrówka przez kraje i gatunki muzyczne

Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia obchodzone przez ludzi związanych z Polską i Włochami? Dlaczego koreański Święty Mikołaj jest ubrany na niebiesko? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można odnaleźć w Czwórce w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Nie zabraknie świątecznej muzyki, także tej z różnych zakątków świata. Początek już w piątek 24 grudnia po godz. 11.00 w audycji „Kolęderska 4”.

W Wigilijny piątek od godz. 11.00 emitowana będzie „Kolęderska 4”, czyli wyjątkowe, świąteczne wydanie „Hejterskiej 4”. Tego samego dnia po godz. 16.00 audycja specjalna „Buon Natale”  (czyli „Wesołych Świąt” po włosku). Będzie to nietypowa podróż do Włoch – wśród gości Magdalena Wolińska-Riedi – dziennikarka i korespondentka TVP z Watykanu, żona gwardzisty szwajcarskiego i przez lata obywatelka Watykanu; Artur Pruś – młody jezuita, który spędził rok na Sycylii, pracując w szkole i parafii; Alberto Bertolotto – dziennikarz sportowy z Pordenone, autor książek poświęconych polskiej piłce nożnej.

Z kolei o godz. 17.00  „Wigilijna Muzyka Dobrego Słowa” – czułe nuty dla nowonarodzonego. Na dwugodzinne spotkanie zapraszają dziennikarze redakcji katolickiej – Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski. Od godz. 19.00 audycja specjalna „Świąteczna Czwórka”, podczas której polscy artyści znani z anteny Czwórki zaprezentują swoje ulubione utwory kojarzące się ze świętami i opowiedzą swoje świąteczne historie. Na koniec dnia, po godz. 21.00 audycja specjalna „Kolędy świata” – premiera kolęd świata zespołu Kroke – jednego z najważniejszych polskich zespołów World Music i rozmowa z muzykami.

W pierwszy dzień świąt po godz. 11.00 audycja Szymona Jaworskiego „Święta bez dramy”, gdzie licealiści z L.O. im. Juliusza Słowackiego w Warszawie opowiedzą o tym jakim czasem są dla nich święta oraz czy miewają trudne rozmowy z krewnymi przy stole. Czwórka podpowie także, jak przeżyć ten czas rodzinnych spotkań bez awantur i wzajemnych fochów. W audycji specjalnej „PoMOVEmy o muzyce” po godz. 13.00 najlepsze soundtracki ze śniegiem w tle. O 16.00 audycja „Święta Południa” o tradycjach mieszkańców państw Ameryki Południowej i o tym, jakie potrawy się jada i jakiej muzyki słucha. Po 18.00 audycja specjalna „Muzyka dalekiej Północy”, czyli klimaty z krajów skandynawskich. O godz. 19.00 Czwórka przeniesie się do Korei podczas specjalnego wydania audycji „Teraz kpop!”. Z kolei o godz. 20.00 „Prywatka” zamieni się w „Piosenki z dzwoneczkami”, czyli leniwą elektronikę spod znaku Bicep, SIO, Sofii Kourtesis, ale też Tęskno i Kasi Konstance.

W drugi dzień Świąt, czyli 26 grudnia o godz. 15.00 w Czwórce wyemitowane zostanie słuchowisko „Akt przerywany” według dramatu Tadeusza Różewicza w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Czeczota.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *