Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu

W piątek 13 lutego 2015 roku, pod hasłem „Młodzi i Radio”, obchodzony jest Światowy Dzień Radia. W związku ze świętem wszystkie Programy Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje.

Jedynka

W „Sygnałach Dnia” (godzina 6:00) wyemitowany zostanie materiał dotyczący nowoczesnych metod komunikacji ze słuchaczami – czyli o radiu kontaktującym się nie tylko za pomocą głosu, który dociera z radioodbiornika, ale także za pośrednictwem stron internetowych i portali społecznościowych.

W porannych „Aktualnościach” Paweł Sito i Jan Tomczak porozmawiają o tym, w jaki sposób Rozgłośnia Harcerska, nadając na falach Polskiego Radia, trafiała ze swoim programem do młodych ludzi i jak nawiązywała z nimi kontakt.

Małgorzata Raducha w ramach „Czterech Pór Roku” (godziny 9:00-12:00) zaprosi do rozmowy Sławomira Szofa, współtwórcę legendarnej „Na warszawskiej fali”, wieloletniego prowadzącego „Sygnały Dnia”, „Lato z Radiem” i „Cztery Pory Roku”.

W „Muzycznej Jedynce” (godziny 13:00-15:00) najmłodszy z prowadzących audycje w Redakcji Muzycznej – Marcin Kusy zaprezentuje zestawienie utworów z pierwszych miejsc europejskich list przebojów.

W „Magazynie Bardzo Filmowym” (godzina 20:19) Michał Montowski i Artur Cichmiński porozmawiają o tym, czy radio jest atrakcyjne dla współczesnego kina oraz jak było i jest przedstawiane w filmach, zarówno dawnych, jak i współczesnych.

Dwójka

W piątkowej audycji „Pop-południe” (godzina 16:00) dziennikarze radiowej Dwójki porozmawiają o tym, czego młodzi ludzie oczekują od radia, czego chcą w radiu słuchać oraz, w jaki sposób Internet wpłynął na miejsce tego medium. Gościem programu będzie prof. Wiesław Godzic, medioznawca. Przez cały dzień na antenie Dwójki pojawiać się będą materiały o konkursie New Talent organizowanym pod auspicjami EBU.

Trójka

Program 3 zastanowi się nad rolą radia w codziennym życiu – w specjalnym reportażu przygotowanym z okazji Światowego Dnia Radia Jakub Witkowski sprawdzi, jakich audycji i muzyki słuchają w samochodach Polacy (godzina 7:20).

Czwórka

13 lutego w audycji „Piątek, piąteczek, piątunio” (godziny 14:00-16:00) Radiowa Czwórka zorganizuje specjalny konkurs SMS-owy pod hasłem „Czym jest dla Ciebie radio?”. Autorów najciekawszych odpowiedzi zaprosi do rozmowy na antenie. W cyklu „Euranet Plus” stacja przedstawi założenia europejskiego programu University Circle. W ramach tego projektu młodzi adepci sztuki dziennikarskiej mają możliwość zdobywać doświadczenie w zawodzie, przedstawiać swoje opinie oraz przygotowywać materiały wykorzystywane w audycjach tworzonych przez sieć Euranet Plus. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Światowego Dnia Radia to „Młodzi i Radio”, w związku z tym na antenie Czwórki gościć będą także młodzi artyści, przede wszystkim ze świata muzyki, którzy opowiedzą, jaki wpływ wywiera na ich życie radio. Pojawią się m.in. Tomek Dolski – młody skrzypek, finalista jednego z talent show oraz liderzy popularnego wśród młodzieży zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście.

Polskie Radio 24

W Polskim Radiu 24 o godzinie 14:45 rozpocznie się specjalna audycja „Młodzież i radio”, w której Rafał Motriuk i Grzegorz Chojnowski będą rozmawiać o tym, jak młodzi ludzie słuchają i będą słuchać programów radiowych. Odpowiedzą na pytanie, dlaczego radio nie może zostać analogową wyspą i na czym polega technologia DAB+. W związku z obchodzonymi w tym roku 90. urodzinami Polskiego Radia w audycji nie zabraknie również wspomnień o historii polskiej radiofonii.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *