Święta, Sylwester i Nowy Rok w TVP2 HD

Dwójka, jak co roku, przygotowała obszerną ofertę świąteczno-noworoczną, stawiając na filmy fabularne i rozrywkę. W TVP2 HD nie zabraknie hitowych tytułów, jak choćby familijne propozycje „Mikołajek” czy „Disco robaczki”. W programie znajdzie się również wydanie specjalne lubianej „Familiady”, a także okolicznościowe propozycje kabaretowe, jak „Pielgrzymka do miejsc śmiesznych – Kabaret Neo-Nówka” oraz „10-lecie Kabaretu Paranienormalni”. Przede wszystkim jednak już kolejny raz widzowie TVP2 HD zobaczą roztańczonego i rozśpiewanego Sylwestra z Dwójką. Melomanów TVP2 HD zaprasza na bożonarodzeniowy koncert holenderskiego kompozytora Andre Rieu „Home for Christmas” i tradycyjnie już na Noworoczny Koncert filharmoników Wiedeńskich.

„Boże Narodzenie”
Film kostiumowy – historia biblijna obejmująca okres od zwiastowania do przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Miriam, córka Anny i Joachima, zaręcza się z Józefem wybranym jej na męża przez starszyznę. Ślub ma się odbyć za rok. Pewnego dnia dziewczynę odwiedza anioł Gabriel, który mówi jej, że zostanie napełniona Duchem Świętym i urodzi dziecko imieniem Jezus, Syna Bożego i Zbawiciela ludzkości. Miriam jedzie do krewnej, Elżbiety, która według słów anioła również urodzi dziecko, chociaż od wielu lat uchodzi za bezpłodną. Odmienny stan Elżbiety utwierdza Miriam w przekonaniu, że odwiedziny Gabriela nie były przywidzeniem. Po kilku miesiącach wraca do Nazaretu. Józef na widok ciężarnej narzeczonej postanawia zerwać zaręczyny. Wiedząc jednak, że grozi jej śmierć przez ukamienowanie, zabiera ją ze sobą do Betlejem, gdzie musi się zgłosić w związku ze spisem zarządzonym przez cesarza Augusta. Tymczasem w dalekiej Babilonii uczeni magowie odkrywają niezwykłą koniunkcję ciał niebieskich zapowiadającą narodziny wielkiego władcy. Udają się w podróż w miejsce, gdzie ma nastąpić ta koniunkcja, żeby oddać hołd narodzonemu dziecięciu.
Emisja: środa, 24 grudnia, godzina 12:15

„Znachor”
Druga ekranizacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza: „Znachor” i „Profesor Wilczur”, niezwykle popularnych w okresie międzywojennym. Ekranizacja z 1982 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana składa się z 2 części zatytułowanych „Antoni Kosiba” i „Maria Jolanta Wilczur”. Znany chirurg, profesor Wilczur, od którego odeszła żona z ukochaną córeczką, szuka zapomnienia w alkoholu. Ciężko raniony w głowę podczas napadu rabunkowego, traci pamięć. Mija 15 lat. Pod nazwiskiem Antoniego Kosiby wędruje po kraju szukając pracy. Znajduje schronienie u młynarza Prokopa, któremu leczy kalekiego syna. Po udanej operacji źle zrośniętych kości syn młynarza zaczyna chodzić. Wieść o znachorze cudownie i bezpłatnie uzdrawiającym chorych obiega okolicę. W pobliskim miasteczku mieszka Marysia, sierota oddana na wychowanie właścicielce sklepu przez umierająca matkę. Rysy dziewczyny wydają się Kosibie dziwnie znajome, ale nie może sobie przypomnieć, kogo przypomina mu ta młoda, piękna kobieta. Do Marysi zaleca się hrabia Leszek Czyński. Zazdrosny rywal, syn karczmarza, przygotowuje na nich zasadzkę. Marysia i Leszek ulegają wypadkowi. Umierającą dziewczynę operuje znachor za pomocą narzędzi, które wykrada miejscowemu lekarzowi. Marysia wraca do zdrowia. Znachor zostaje oskarżony o kradzież narzędzi i nielegalne praktyki medyczne. Podczas procesu odzyskuje pamięć, gdy słyszy jak Marysia wypowiada swoje nazwisko.
Emisja: środa, 24 grudnia, godzina 14:35

„Koncert Świąteczny – Katedra w Pelplinie” – PREMIERA
19 grudnia w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP w Pelplinie odbędzie się kolejny, coroczny koncert świąteczny, podczas którego widzowie usłyszą kolędy, pastorałki, a także utwory instrumentalne. Również w tym roku oprawę muzyczną przygotowała Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, którą tego wieczoru poprowadzi sam Janusz Stokłosa. Tradycyjnie orkiestrze towarzyszyć będzie Polski Chór Kameralny. Wśród pozostałych wykonawców wystąpią m.in.: Tatiana Okupnik, Marek Piekarczyk, Maria Sadowska oraz jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia – Paweł Skałuba i śpiewaczka operowa Marta Wyłomańska.
Emisja: środa, 24 grudnia, godzina 16:55

„Teściowie”
Komedia. Jerry i Steve mają zostać teściami. Jerry Peyser to prostolinijny lekarz ortopeda, wzorowy mąż i ojciec, który ponad wszystko ceni sobie w życiu porządek i spokój. Zbliżający się ślub córki, Melissy, to dla niego najważniejsze wydarzenie od lat, i Jerry chce, żeby wszystko wypadło jak najlepiej. Planuje każdy najdrobniejszy szczegół, nie zwracając nawet uwagi, czy jego pomysły są zgodne z oczekiwaniami córki. Miłością Melissy jest przystojny Marc, syn Steve’a Tobiasa. Steve przedstawia się drugiemu z teściów jako sprzedawca kserokopiarek. W rzeczywistości jest jednak tajnym oficerem operacyjnym CIA. Nieoczekiwane podróże na drugi koniec świata, spotkania z handlarzami bronią i brawurowe akcje wśród członków gangów narkotykowych to dla niego codzienność. Ta wyczerpująca i niebezpieczna praca zawładnęła jego życiem do tego stopnia, że jego małżeństwo rozpadło się, a on sam niemal zapomniał o ślubie syna. W przeddzień uroczystości musi jednak poznać wreszcie rodziców przyszłej synowej. Ale, jak to zwykle u niego bywa, już w trakcie spotkania musi szybko zmienić plany.
Emisja: środa, 24 grudnia, godzina 21:40

„Góra Dantego”
Film katastroficzny. Hit kinowy z Pierce’em Brosnanem, znanym m.in. z wcielenia w superagenta Jamesa Bonda. Historia opowiedziana w filmie nawiązuje do wydarzeń związanych z wybuchem wulkanu Pinatubo na Filipinach, ale zdjęcia kręcono w miejscowości Wallace w Idaho. Góra Dantego to malownicze miasteczko leżące u stóp uśpionego od lat wulkanu. Mieszkańcy okolicznych terenów tak dalece zdążyli już zapomnieć o zagrożeniu, jakie stwarza sąsiedztwo krateru, że region ten został uznany za jedno z najbardziej pożądanych miejsc do osiedlenia się w Ameryce. Miasteczkiem kieruje młoda i energiczna pani burmistrz, Rachel Wando, samotna matka dwójki dzieci: Lauren i Grahama. Jest właśnie w przededniu podpisania bardzo korzystnego dla miasta i jego mieszkańców kontraktu z pewnym milionerem gotowym zainwestować w jego zagospodarowanie ogromne sumy. Przed podpisaniem umowy potrzebna jest jednak rutynowa, jak się wydaje, opinia ekspertów. Na miejsce przybywa Harry Dalton, wulkanolog, który cztery lata wcześniej, wskutek erupcji lawy w Kolumbii, stracił ukochaną dziewczynę. Teraz ma wydać ekspertyzę na temat potężnego szczytu górującego nad miasteczkiem. Szybko orientuje się, że rzekomo wygasły wulkan w każdej chwili grozi wybuchem. Harry natychmiast powiadamia swego szefa, Paula Dreyfusa, który przybywa z całą ekipą i specjalistycznym sprzętem w celu dokonania szczegółowych pomiarów. Dreyfus dochodzi do wniosku, że nie ma powodów do niepokoju.
Emisja: środa, 24 grudnia, godzina 23:20

„Pierwsza Cicha Noc” – PREMIERA
Przez ponad 200 lat jedna kolęda zajmuje szczególne miejsce w obrzędach świąt Bożego Narodzenia. Została przetłumaczona na ponad 200 języków, była wykonywana przez orkiestry symfoniczne i uznanych międzynarodowych artystów. Jest na każdym nagraniu kolęd świątecznych od wielu lat. Jej dźwięki rozlegają się w niezliczonych centrach handlowych, pobudzając wyobraźnię dzieci i dorosłych. Jej kołysankowe nuty rozlegały się w przeszłości po polach przez setki mil, niosąc wytchnienie i spokój. Żadna z muzycznych kompozycji w historii kolęd nie zjednoczyła tak wielu ludzi w radości i poczuciu znaczenia świąt Bożego Narodzenia. Brytyjski aktor Simon Callow („Cztery wesela i pogrzeb”, „Zakochany Szekspir”) staje się przewodnikiem po świecie, w którym powstała „Cicha noc”. W małej austriackiej wiosce Oberndorf i w znanym z twórczości Mozarta Salzburgu odnajduje ślady powstania najpopularniejszej kolędy świata. Dwóch małych chłopców Joseph Mohr i Franz Gruber wyrosło w biednych rodzinach, zamieszkujących w drugiej połowie XIX w. zalesione doliny Alp. Trudne lata, które ich ukształtowały, sprawiły również, że jednego dnia spotkali się w małym, wiejskim kościółku, by spleść muzykę Grubera i poemat Mohra w całość klasycznej kolędy o narodzinach równie biednego chłopca w starożytnej Palestynie. „Cicha noc” w prosty i przejmujący sposób zaczęła nieść nadzieję i ukojenie najpierw rozprzestrzeniając się szybko w Austrii, a potem na całym świecie. Film prezentuje rodzinne strony jej twórców, jak i ludzi, którzy odnaleźli oryginalne, dziewiętnastowieczne zapisy tekstu i nut.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 7:05

„Ciekawski George: Bardzo Małpie Święta”
Telewizyjny film animowany. Sympatyczna małpka o imieniu George już od Dnia Dziękczynienia czeka na Boże Narodzenie. Niecierpliwi się ogromnie i codziennie wczesnym rankiem budzi swego opiekuna, pana Kapelusza, dopytując się o gwiazdkę, której nie chciałby przegapić. A trzeba wiedzieć, że małpka George obchodzi po raz pierwszy święta Bożego Narodzenia. Pan Kapelusz i George mają mnóstwo do zrobienia. Oprócz śpiewania kolęd, muszą wykonać dekoracje, zrobić zakupy, wybrać idealną choinkę i przede wszystkim zastanowić się nad gwiazdkowymi prezentami. Każdy ma spisać na kartce, o jakim podarku marzy. George próbuje sam robić wiele rzeczy, ale skutek jego starań bywa opłakany.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 8:05

„Superpies”
Policjant Lou Swanson ginie podczas wykonywania obowiązków służbowych. Towarzyszący mu pies Reno wychodzi z opresji z obrażeniami. Dzięki intensywnym staraniom weterynarzy, wraca do zdrowia. Jako jedyny „świadek” tragicznego zajścia, może przyczynić się do złapania morderców. Powstaje jednak pytanie, kto będzie jego partnerem. Wybór pada na Jake’a Wildera, długoletniego kompana Swansona. Jest wszakże pewien problem. Jake to niepoprawny indywidualista, chodzący własnymi drogami i zawsze pracujący sam. Teraz, ku swemu wielkiemu niezadowoleniu, musi zmienić obyczaje, a do pomocy dostaje psa. Jak nietrudno się domyślić, początki współpracy nie są łatwe dla obu stron. Po pewnym czasie jednak Jake i Reno przekonują się o swych wzajemnych zaletach i zaczynają tworzyć coraz lepiej rozumiejący się duet. Razem stawią czoło organizacji rasistowskich ekstremistów, zmierzających do uwolnienia Ameryki od „kolorowej zarazy”. Terroryści idą do swego celu drogą zamachów bombowych. Największy zaplanowali na 20 kwietnia, w rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. Na domiar złego tego dnia w San Diego odbywa się międzynarodowa konferencja, poświęcona rasowemu równouprawnieniu.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 9:10

„Attyla”, I część
Widowiskowy fresk historyczny. Epicka, dwuczęściowa opowieść o jednym z najwaleczniejszych wodzów barbarzyńskiego plemienia Hunów – Attyli. Europa, początek V wieku. Wioska ojca Attyli zostaje napadnięta przez jednego z sąsiadów. W bitwie giną rodzice chłopca. Kilkuletniemu Attyli udaje się uciec napastnikom i zmylić pogoń. Na wrogim stepie spędza wiele tygodni, samodzielnie polując. W końcu odnajduje go wuj, król jednego z plemion Hunów, Rua. W wiosce u boku władcy jest też starszy brat Attyli, Bleda. Obaj chłopcy dorastają ze świadomością, że są konkurentami do dziedzictwa po bezdzietnym królu. Attylą interesuje się miejscowa wiedźma, Galen, która widzi w nim przyszłego władcę wszystkich Hunów, który zjednoczy plemiona i podbije świat. Mijają lata. Rządzeni przez Ruę Hunowie rosną w siłę. Młody Attyla daje dowody swego męstwa, co powoduje zawiść jego starszego brata. Wkrótce dla Bledy nadarza się okazja do zemsty. Gdy Attyla wraz z łupami przywozi do wioski Ruy piękną rudowłosą Rzymiankę, Bleda żąda jej dla siebie jako branki.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 12:25

„Familiada” – PREMIERA
Od lat cieszący się niesłabnącą popularnością teleturniej dla całych rodzin, jak co roku ma swoją specjalną – świąteczną edycję. Pierwszego dnia świąt Karol Strasburger zaprosi do programu dwa dziecięce zespoły: Dzieci z Brodą i Czarodzieje z Kaszub, które zagrają w tym odcinku na rzecz Ogniska dziadka Lisieckiego od przedwojnia opiekującego się dziećmi Warszawy m.in. na Pradze, w Śródmieściu i w Otwocku. Dzieci wykonają tradycyjne kolędy we własnej interpretacji.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 14:00

„Kolędowanie z Dwójką 2014 – Zakopower & Kayah”, I część – PREMIERA
Koncert najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu i interpretacji zespołu Zakopower. Aranżacje wykonane przez zespół to idealny środek pomiędzy tym co w kolędach najważniejsze tradycją i emocjami, a z drugiej strony świeżością. Wystąpią: Zakopower oraz Kayah. Koncert, z udziałem publiczności, odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 14:35

„Mikołajek”
Kinowa wersja przygód tytułowego bohatera, małego Mikołajka. O sympatycznym ośmiolatku, jego rodzinie i kolegach ze szkoły świat dowiedział się dzięki serii humorystycznych książek spółki autorskiej Goscinny/Sempe. Na podstawie tych opowiadań powstał też popularny serial telewizyjny pod tym samym tytułem. To właśnie tytułowy Mikołajek jest narratorem filmu i głównym bohaterem wielu prześmiesznych przygód. Widz poznaje go w różnych sytuacjach: w szkole, w domu, w czasie wolnym od zajęć. Akcja filmu rozgrywa się w latach 60. ubiegłego wieku. Mikołajek mieszka z zapracowanym ojcem, który marzy o awansie, oraz najukochańszą mamą, troskliwie zajmującą się domem i jedynakiem. To szczęśliwa i zgodna rodzina, choć bywają też kwestie sporne, zwłaszcza gdy chodzi o podjęcie jakiejś decyzji. Wówczas rodzice się spierają, ale ostatecznie dochodzą do porozumienia.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 15:25

„Góral i Jabbar Kabaret na Święta 2014”
Na tegoroczne Boże Narodzenie TVP2 HD i TVP Rozrywka proponują specjalny program, w którym dwaj liderzy polskiej sceny kabaretowej: Góral, czyli Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju i Jabbar, czyli Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru wystąpią w scenkach (miniskeczach). Pojawią się w nich m.in. jako premier i minister sportu, którzy samotną Wigilię spędzają w Brukseli. Przyjdą do nich goście z Polski (kabaret Jurki), będą wspomnienia dawnych czasów i omówienie sytuacji w kraju. To rozrywka ku polepszeniu ich świątecznych nastrojów, jako że śmiechoterapia jest dobra na wszystko (znawcy twierdza, że nawet lepsza niż piosenka). W programie zaprezentowane zostaną najlepsze, najzabawniejsze skecze, piosenki i monologi z tegorocznych wielkich kabaretonów: Płockiej Nocy Kabaretowej, Wakacji z kabaretem w Szczecinie, Mazurskiej Nocy Kabaretowej, Festiwalu Kabaretu w Koszalinie i Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w Kielcach.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 16:55

„Rodzinka Robinsonów”
W deszczową noc przed drzwiami sierocińca młoda kobieta zostawia w kartonowym pudle niemowlę i szybko się oddala. Od tamtego wydarzenia mija sporo czasu. Porzucony wtedy chłopiec, któremu nadano imię Leoś, dziś ma 12 lat, a jego największą pasją są wynalazki. Właśnie zbudował maszynę pamięci, dzięki której pozna historię swojej rodziny. Niestety zostaje ona skradziona przez Bowlera – podstępny i tajemniczy czarny charakter. Wilbur Robinson, chłopiec z przyszłości, pomaga Lewisowi i razem z całą rodzinką Robinsonów przeżywają wiele niezwykłych przygód w krainie jutra.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 18:30

„Pielgrzymka do miejsc śmiesznych – Kabaret Neo-Nówka” – PREMIERA
To tytuł najnowszego programu Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem wrocławianie zabiorą widzów TVP2 HD we wspólną podróż do miejsc, w których nic nie jest takie, jakie powinno. W spektaklu pojawią się przedstawiciele różnych grup społecznych, którzy razem z widzami powędrują w poszukiwaniu celu swojej podróży. W show nie zabraknie wyrazistych postaci, kąśliwych puent i charakterystycznego dla Neo-Nówki pazura.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 20:10

„Pretty Woman”
Komedia romantyczna. Współczesna amerykańska bajka o Kopciuszku, który spotyka swego królewicza. Za tę wdzięczną rolę 22-letnia wówczas Julia Roberts została uhonorowana nominacją do Oscara. Zabawny i poruszający film stał się wydarzeniem sezonu i wielkim przebojem kasowym na całym świecie. To historia panienki lekkich obyczajów, którą do wyjścia na ulicę zmusiła fatalna sytuacja życiowa. Żywiołowa i naturalna Vivien Ward, która przyjechała do Los Angeles z małego miasteczka, spotyka pewnego dnia na ulicy przystojnego i bardzo bogatego biznesmena. Edwarda Lewisa (Richard Gere) do Los Angeles przywiodły sprawy służbowe. Lewis rozstał się właśnie z sympatią. Ona widzi w nim dobrego klienta, on dostrzega w niej sympatyczną i ładną dziewczynę, którą warto zaprosić do hotelu. Przelotna znajomość na tym się jednak nie kończy. Spragnionemu miłości biznesmanowi trudno jest się z nią rozstać.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 22:20

„Ślady zbrodni”
Trzymający w napięciu thriller Renny’ego Harlina, najbardziej znanego fińskiego reżysera w historii Hollywoodu. Bohater filmu to właściciel firmy czyszczącej, specjalizującej się m.in. w porządkowaniu miejsc zbrodni, kiedy policja zabezpieczy już wszelkie dowody. Kolejne zlecenie przysparza mu mnóstwo kłopotów, zostaje uwikłany w mroczną intrygę. Wszystko wskazuje na to, że ktoś podstępem wykorzystał go do zatarcia dowodów zbrodni. Tom Cutler jest byłym policjantem, odszedł ze służby po śmierci żony, która zmarła w dramatycznych okolicznościach. Samotnie wychowuje kilkunastoletnią córkę Rose, starając się stworzyć jej normalny, szczęśliwy dom. Choć ciężka praca pochłania dużo czasu i wysiłku, ojciec zawsze znajduje wolną chwilę, by zjeść z córką kolację, pomóc w lekcjach, porozmawiać o życiu. Na zjeździe absolwentów swojej szkoły, Tom spotyka się ze starymi kolegami i opowiada o swojej dość nietypowej profesji, wywołując tym niemałą sensację. Chętnie rozdaje wszystkim wizytówki. Następnego dnia Tom Cutler otrzymuje niewzbudzające żadnego podejrzenia zlecenie od niejakiego Norcuta. Udaje się pod wskazany adres. Gdy następnego dnia zjawia się z rachunkiem, mieszkająca w domu kobieta twierdzi, że nie zamawiała żadnych usług, a poprzedniego dnia była poza miastem. Tom postanawia wyjaśnić, kto faktycznie wystawił zlecenie.
Emisja: czwartek, 25 grudnia, godzina 00:25

„Bożonarodzeniowa Kraina Cudów” – PREMIERA
Zima roztacza specjalny, magiczny urok. Dla ludzi to czas kultywowania tradycji i zwyczajów, ale dla zwierząt to pora wyjątkowo trudna. Wiewiórki, niedźwiedzie i lisy mają swoje własne strategie przetrwania zimy, jednak mimo zadziwiającej umiejętności do przystosowania się, ich walka wciąż pozostaje ciężka. Często zwierzęta mogą przetrwać tylko dzięki ludziom. Pokryte grubą warstwą śniegu lasy, góry i polany Europy Centralnej, tworzą poruszające krajobrazy, a rozprzestrzeniający się lód tworzy spektakularne konstrukcje z zamarzniętych wodospadów, strumyków i gałęzi drzew. Sikorki i dziki, sroki i jelenie, bobry i kruki, rysie i kaczki, żyją i bawią się w tym samym czasie i często tuż obok dzieci na sankach, narciarzy, uczestników kuligów, czy świątecznych jarmarków. Zimowy, baśniowy krajobraz oraz niezwykłe i poruszające historie o zwierzętach, tworzą wzruszającą atmosferę świąt Bożego Narodzenia: pełną spokoju i skupienia, a jednocześnie pełni życia i fascynacji światem. Klasyczny dokument specjalnie na święta Bożego Narodzenia.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 8:00

Andre Rieu „Home for Christmas” – PREMIERA
Koncert słynnego holenderskiego kompozytora, a także założyciela uwielbianej przez wielu melomanów orkiestry Johanna Straussa. Koncert wypełniony bożonarodzeniową klasyką, jak choćby: „White Christmas” czy „Jingle Bells” oraz najpiękniejszymi kolędami, których w święta nie może zabraknąć w żadnym domu. Spektakularny, godzinny koncert, został nagrany w iście bajecznej scenerii – w zimowym ogrodzie na zamku w Maastricht – rodzinnym mieście maestro Rieu.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 11:15

„Attyla”, II część
Drugi odcinek historycznego widowiska poświęconego jednemu z najwaleczniejszych wodzów barbarzyńskiego plemienia Hunów – Attyli.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 12:25

„Familiada” – PREMIERA
Cieszący się niesłabnącą popularnością teleturniej dla całych rodzin, jak co roku ma swoją specjalną – świąteczną edycję. Drugiego dnia świąt Karol Strasburger zaprosi do studia uczestników głośnego programu TVP1 „Rolnik szuka żony”. Drużyna I – rolnicy: Stanisław Kot, Zbigniew Klawikowski, Adam Kraśko, Grzegorz Ogielski, Paweł Szakiewicz. Drużyna II – kandydatki na żony: Grażyna Kuśtak, Maria Stokłosa, Judyta Gibalska, Urszula Olszewska, Izabela Stępień. Rywalizację obu drużyn wesprze swoim występem znany już z emitowanego dzień wcześniej odcinka „Familiady” zespół Czarodzieje z Kaszub, który wykona nastrojowe kolędy.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 14:00

„Kolędowanie z Dwójką 2014 – Zakopower & Goście”, II część
Koncert najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu i interpretacji zespołu Zakopower. Aranżacje wykonane przez zespół to idealny środek pomiędzy tym, co w kolędach najważniejsze tradycją i emocjami, a z drugiej strony świeżością. Wystąpią: Zakopower, Ewa Bem oraz Kinga Preis. Koncert, z udziałem publiczności, odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 14:35

„Disco Robaczki” – PREMIERA
Roztańczone i rozśpiewane robaczki obdarzone ludzkimi cechami z pewnością przypadną do gustu zarówno młodszej, jak i starszej widowni. Rodziców rozbawi inteligentny, pełen ironii humor dialogów oraz genialne wykorzystanie największych przebojów disco. Dzieci pokochają pełzających bohaterów za zabawne przygody. Dżdżownica Bogdan wchodzi właśnie w dorosłe życie. Zgodnie z życzeniem apodyktycznej matki ma zacząć pracę urzędnika w przetwórni kompostu. Nie chce jednak popaść w rutynę i dać się wprząc w kierat codzienności. Kiedy natrafia na zachowane w domu płyty ojca z muzyką disco, nagle odkrywa, że to jest właśnie to, czym pragnie się zajmować. Wraz z kilkoma przyjaciółmi postanawia założyć zespół muzyczny grający muzykę disco i wziąć udział w zbliżającym się konkursie muzycznym.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 18:40

„10-lecie Kabaretu Paranienormalni” – PREMIERA
Kabaret Paranienormalni obchodzi w 2014 roku 10-lecie istnienia. W ciągu tych lat z młodego, nikomu nieznanego kabaretu z Jeleniej Góry stali się ulubieńcami publiczności, którzy bez problemu zapełniają największe hale widowiskowe w Polsce. Postacie wykreowane przez Paranienormalnych stały się ich wizytówką i zyskały zaszczytne miano najpopularniejszych postaci współczesnego kabaretu. Któż nie słyszał np. o Mariolce, Kryspinie czy Balcerzaku? Zwieńczeniem obchodów 10-lecia będzie program jubileuszowy wyemitowany w TVP2 HD.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 20:10

„Hrabia Monte Christo”
Adaptacja klasycznej powieści Aleksandra Dumasa. W 1814 roku młody oficer francuskiej marynarki Edmond Dantes, przybija do brzegów Elby, gdzie przebywa na zesłaniu cesarz Napoleon Bonaparte. Dantes szuka tam pomocy dla ciężko chorego kapitana statku. Towarzyszy mu przyjaciel jeszcze z czasów dzieciństwa, Fernand Mondego, syn właściciela statku. Niestety, mimo starań kapitan umiera. Prostoduszny Dantes zgadza się dostarczyć list od cesarza do jednego z jego przyjaciół we Francji. Po powrocie do kraju Dantes kieruje pierwsze kroki do swej ukochanej Mercedes, w której potajemnie kocha się również Fernand. Zazdrosny rywal zawiązuje spisek z niejakim Danglarsem, który nie może z kolei darować Dantesowi, że po śmierci kapitana to właśnie on otrzymał awans. Mondego i Danglars wspólnie denuncjują Dantesa, oskarżając go o konszachty z Napoleonem. Niesprawiedliwie wtrącony do lochu i skazany na zapomnienie po latach powraca w rodzinne strony jako bajecznie bogaty hrabia Monte Cristo, aby dokonać zemsty na tych, którzy go niegdyś zdradzili.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 22:00

„As w rękawie”
Magik i komediant Buddy „Aces” Israel to szemrany typ, żyje na krawędzi prawa. Ma powiązania z mafią i światem przestępczym. Ostatnio zgodził się jednak zeznawać przeciwko bossowi mafii. Teraz z całą swoją świtą ukrywa się w apartamencie luksusowego hotelu, w znanym kurorcie. Tymczasem jego agent i prawnik, Morris Mecklen, prowadzi negocjacje z zastępcą szefa FBI Stanleyem Locke na temat potencjalnej współpracy Israela z biurem śledczym. FBI ma nadzieję, że przy pomocy płotki uda się przyskrzynić prawdziwe grube ryby. Agenci federalni Richard Messner i Donald Carruthers dowiadują się, że boss mafii z Las Vegas, Primo Sparazza, wydał na Israela wyrok śmierci, wyznaczając milion dolarów nagrody za jego głowę. Jeden z egzekutorów o tajemniczym pseudonimie Szwed ma dostarczyć Primo serce magika. W polowaniu na Israela bierze udział cała masa gotowych na wszystko specjalistów od mokrej roboty, marzących o zgarnięciu miliona. Wśród nich są nawet uzbrojone po zęby dwie atrakcyjne dziewczyny, Sharice Watters oraz Georgia Sykes, a także ekspert od tortur Acosta i psychopatyczni bracia. Kto pierwszy ten lepszy. Trwa polowanie na świadka koronnego.
Emisja: piątek, 26 grudnia, godzina 00:15

„Superpaka czyli Kabareton 30-lecia 2014 – The Best Of”
TVP2 HD przypomina jubileuszowy 30. Koncert Galowy Przeglądu kabaretów PaKA w Krakowie. Koncert prowadzą: Artur Andrus i Maciej Stuhr, a wystąpią: Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Koń Polski, Łowcy. B, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Młodych Panów, Ireneusz Krosny. Kabarety wspólnie wykonają swoje największe hity kabaretowe z ostatnich 30 lat, np. w Chińskiej restauracji obok Marcina Wójcika i Michała Wójcika pojawi się również Robert Górski i Maciej Stuhr, Kabaret Młodych Panów wezwie do sądu Irka Krosnego, Magdę Stużyńską, a także Mariana i Helę. Do Mariana i Heli zawita Marcin Wójcik jako kurier, góral z Ustki, czyli Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, a także Mariusz Kałamaga w roli wnuczka.
Emisja: środa, 31 grudnia, godzina 14:20

„Tylko taniec!”
W scenerii słynnych klubów Chicago rozgrywa się opowieść o młodym pokoleniu utalentowanych ludzi, dla których taniec jest treścią życia. Widowiskowe układy taneczne i spora dawka dobrej muzyki rozrywkowej. To film o marzeniach, przyjaźni i silnych więzach rodzinnych, o lojalności i odpowiedzialności. Opowiada o perypetiach młodej dziewczyny, której największą pasją jest taniec. 21-letnia Lauryn Kirk opuszcza rodzinne miasteczko i wyrusza na podbój Chicago. Od dawna marzy o Akademii Muzyki i Tańca, ale odkładała plany ze względu na brata, wspierała go, kiedy rodzinny biznes znalazł się na skraju bankructwa. Dzięki jej ciężkiej pracy w prowadzeniu księgowości, stanęli na nogi. Warsztat zaczął przynosić zyski. Teraz jednak Lauryn chce pomyśleć o sobie, postanawia spróbować sił na egzaminach do akademii, nawet wbrew woli brata. Ambitna i utalentowana dziewczyna nie chce spędzić na prowincji całego życia, marzy jej się wielka kariera. Przeżywa pierwsze rozczarowania. Pozna też smak sukcesu.
Emisja: środa, 31 grudnia, godzina 16:15

Sylwester z Dwójką – Wrocław 2014 – PREMIERA
Dwójka oraz Miasto Wrocław już przygotowują się na najlepszą sylwestrowa zabawę w roku. Widzów TVP2 HD i publiczność, tradycyjnie zgromadzoną na wrocławskim rynku, czeka w tym roku niezapomniane show z udziałem największych muzycznych gwiazd. Historia koncertów sylwestrowych Dwójki i Wrocławia sięga 2005 roku. Noce sylwestrowe Dwójki i Wrocławia przez lata charakteryzowały się gorącą atmosferą i pulsującą energią. Od początku istnienia imprezy na scenie występowała plejada polskich i zagranicznych gwiazd. Nie inaczej będzie i w tym roku. Kolejne polskie i zagraniczne gwiazdy sprawią, że będzie to następna niepowtarzalna i absolutnie wyjątkowa zabawa sylwestrowa. W tym roku na wrocławskim rynku wśród gospodarzy sylwestrowego wieczoru widzowie zobaczą m.in. niezawodnego Tomasza Kammela oraz znakomitą wokalistkę, przez wiele lat związaną ze zespołem Brathanki, dziś z powodzeniem kontynuującą karierę solową – Halinę Mlynkovą.
Emisja: środa, 31 grudnia, godzina 16:15

„Ciekawski George”
Animowany film kinowy zrealizowany na podstawie popularnej książki dla dzieci. Muzeum pana Bloomsberry może zostać zamknięte a w jego miejsce może zostać wybudowany parking. Uratować go może jedynie nowa wystawa, która przyciągnie tłum ludzi. Ted, pracownik i pupilek dyrektora muzeum, wyrusza wraz z innymi podróżnikami do Afryki, by zdobyć cenny posąg przypominający małpę. Na miejscu okazuje się, że posąg jest wielkości breloczka, na domiar złego do pracownika muzeum przyczepia się mała małpka imieniem George. Niezwykle ciekawskie stworzenie jest jedyną szansą dla muzeum.
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 7:35

„Niezbadane głębiny” – PREMIERA
Rafy kształtujące się w zimnych wodach na samym dnie oceanu to dla człowieka zagadka. Płetwonurkowie zbadali rafy rozwijające się w ciepłych, płytkich wodach, ale koralowce w mroźnych głębinach…? Jak te parzydełkowce, kochające światło, mogą rozwijać się w ciemnościach? Co dzieje się w lodowatych głębiach, 4 tysiące metrów pod powierzchnią?
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 9:10

„Fantomas”
Komedia z cyklu sensacyjnych opowieści o nieuchwytnym Fantomasie. W pierwszym filmie z tego cyklu Fantomas pojawia się jako postrach Paryża. Jego coraz zuchwalsze przestępstwa mobilizują całą policję, ale śledztwo prowadzone przez komisarza Juve’a nie przynosi rezultatów. Jednocześnie dziennikarz Fandor i jego przyjaciółka fotoreporterka publikują serię plotek na temat nieuchwytnego przestępcy. Rozwścieczony zbrodniarz porywa Fandora i w masce łudząco podobnej do jego twarzy popełnia kolejny rabunek. Wyzwolony z pułapki, dzięki pomocy tajemniczej lady Beltham, Fandor trafia natychmiast do więzienia, oskarżony przez komisarza Juve’a o prowadzenie podwójnego życia. Ale niebawem Fantomas uderza znowu, tym razem w masce Juve’a, który z tym samym oskarżeniem ląduje w więziennej celi. Fantomas drwi sobie z wymiaru sprawiedliwości.
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 10:10

„Koncert Noworoczny z Wiednia 2015”
To już tradycja, że 1 stycznia, prosto z Wiednia, Dwójka pokazuje słynny Koncert Noworoczny, podczas którego niezmiennie grane są kompozycje Johanna Straussa, jak i pozostałych członków jego rodziny, w tym ojca słynnego kompozytora Josefa oraz syna Eduarda. W tym roku po raz pierwszy zagrane zostaną również utwory Franza von Suppé oraz Hansa Christiana Lumbye. Koncert Noworoczny to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych na świecie. Bilety są wyprzedawane z niemal rocznym wyprzedzeniem. I o ile nie jest komuś dane urodzić się wiedeńskim arystokratą, którego rodzina dziedziczy bilety do Wiener Musikverein z pokolenia na pokolenie, i o ile nie nabył też takowego wcześniej czy nie wylosował w specjalnej loterii, będzie miał niepowtarzalną okazję zobaczyć znakomity występ wiedeńskich filharmoników prowadzonych w tym roku przez wybitnego dyrygenta Zubina Mehtę, właśnie na antenie TVP2 HD. Od 1959 roku koncert transmitowany jest przez liczne stacje radiowe, jak i telewizyjne, w tym przez TVP2 HD. W sumie odbywają się trzy koncerty. Dwa grane są w identycznej formie, 30 i 31 grudnia, z tą tylko różnicą, że oba nie są transmitowane w telewizji.
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 12:05

„Familiada” – PREMIERA
„Familiada” w specjalnym, noworocznym wydaniu, to pojedynek dwóch wyjątkowych drużyn: fotograficy biorący udział w projekcie sygnowanym przez Fundację Rak N’Roll – „Photos for life” i członkowie zespołu Bracia. W pierwszej grupie będą to: Jacek Poremba, Paweł Fabjański, Karol Gruygoruk wspierani przez aktorów: Antka Królikowskiego i Laurę Samojłowicz. Wśród Braci pojawią się: Piotr Cugowski, Wojciech Cugowski, Tomasz Gołąb, Jarosław Chilkiewicz, Bartłomiej Pawlus.
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 14:00

„Junior”
Komedia w znakomitej obsadzie. Mężczyzn i kobiety łączy o wiele więcej niż moglibyśmy podejrzewać. Bohater filmu jest najlepszym potwierdzeniem tych słów. Gdy zachodzi w ciążę, zmienia się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, łagodnieje, staje się przyjazny wobec innych, a gdy zbliża się czas rozwiązania, stara się w dość szczególny sposób bronić dziecko przed brutalną rzeczywistością. Dwaj naukowcy z San Francisco: Alex Hesse i Larry Arbogast prowadzą badania nad cudownym lekiem Expectanem, który ma zapewniać zdrowy przebieg ciąży. Obaj są bezgranicznie oddani pracy i przekonani o doniosłości dokonań, których skuteczność wypróbowali dotąd na szympansach. Niestety, instytut sponsorujący badania nieoczekiwanie wycofuje się ze współpracy. Zamiast nich fundusze na badania dostaje dr Diana Reddin, która pracuje nad innym projektem związanym z regulowaniem płodności i w tym celu zamroziła w laboratorium wiele ludzkich komórek jajowych. Hesse i Arbogast, zdecydowani za wszelką cenę kontynuować badania, uciekają się do podstępu. Arbogast wykrada z laboratorium dr Reddin trochę komórek jajowych i zapłodniwszy je spermą kolegi, wszczepia mu zarodek. Obaj umawiają się, że przerwą ciążę po pierwszym trymestrze. Ale, ku zaskoczeniu Arbogasta, Alexander zmienia zdanie.
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 16:00

„Podejrzani zakochani” – PREMIERA
Bohater filmu, Albert, jest bardzo nieśmiały i zagubiony w życiu. Szuka więc miłości w Internecie. Surfując w sieci, natrafia na równie spragnioną bliskości Barbarę. Od tej pory obydwoje prowadzą swoistą grę między sobą. Przyjmują podobną strategię: ona podaje się za tajemniczą Simonę, on za przystojnego francuskiego amanta. Gdy wreszcie umawiają się na spotkanie w realu, postanawiają kontynuować maskaradę. Bojąc się zderzenia z rzeczywistością, wysyłają na randkę atrakcyjnych zastępców. W efekcie wszyscy trafiają do hotelu, gdzie akurat grasuje szajka przestępców, polująca na bezcenną kolekcję diamentów. W pełnej omyłek nikt nie wie, kto jest kim, kto podejrzany, a kto zakochany. Tu nawet zakochanymi zostaje się z przypadku. Wraz z inteligentem i romantyczką w ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń miłosno-kryminalnych zostaną wplątani femme fatale, rabuś, oszust oraz i kierownik służbista.
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 20:05

„Dom na końcu ulicy” – PREMIERA
Thriller. Młoda dziewczyna Elissa wprowadza się z matką do domu na końcu ulicy, pod lasem. Dowiaduje się, że w pobliżu dokonano przed laty podwójnego morderstwa. Teraz w domu, gdzie doszło do tragedii, mieszka samotnie młody chłopak, Ryan, który mimo upływu czasu nie potrafi pozbierać się po rodzinnej tragedii. Wiedziona współczuciem i sympatią dla niego Elissa zaprzyjaźnia się z nim. Z czasem znajomość zaczyna nabierać rumieńców. Mimo ostrzeżeń matki, Elissa brnie w tę znajomość nieświadoma śmiertelnego niebezpieczeństwa.
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 22:00

„Decydująca gra”
Agent służb specjalnych USA odpowiedzialny za ochronę prezydenta i dziennikarka jednej z waszyngtońskich gazet łączą siły, gdy dochodzi do zamachu na głowę państwa. Prowadzone przez nich prywatne śledztwo przynosi zaskakujące rezultaty. Prezydencka limuzyna pod eskortą podąża na teren kampusu uniwersyteckiego, gdzie prezydent Haromon ma wziąć udział w uroczystości wręczenia stypendiów. Towarzyszy mu żona, jest przy nich także główny ochroniarz Alex Thomas, czuwający nad ich bezpieczeństwem. Na prezydencką parę czeka skandujący tłum oraz licznie przybyli dziennikarze. Po przyjeździe na miejsce wysiadają z limuzyny i wtedy pada strzał oddany przez mężczyznę z aparatem fotograficznym. Ostrzelany przez agentów zamachowiec ginie. Ale wymierzona w prezydenta kula utkwiła w jego klatce piersiowej, Harmon jest w krytycznym stanie. Umiera na stole operacyjnym. Rozwikłaniem zagadki wspólnie zajmują się dziennikarka i prezydencki ochroniarz, który czuje się winny, że nie zdołał zapobiec tragedii. Okazuje się, że morderstwo zleciła osoba z najwyższych kręgów.
Emisja: czwartek, 1 stycznia, godzina 00:40

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *