„Breaking Bad” od 3 stycznia w Szóstce

Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat, „Breaking Bad”, będzie można oglądać już od 3 stycznia 2014 roku na antenie Szóstki (TV6). W każdą sobotę nadawane będą dwa odcinki serii.

„Breaking Bad” to historia skromnego prowincjonalnego nauczyciela, który na wieść, że jest nieuleczalnie chory decyduje się wejść na drogę przestępstwa, by zabezpieczyć byt rodziny po swojej śmierci. Obsypany nagrodami – w tym aż sześcioma statuetkami Emmy – serial jest inteligentną i efektowną mieszanką gatunków i konwencji: wątki sensacyjne łączą się z obyczajowymi, wartka, pełna zwrotów akcja – z poruszającymi historiami, czarny humor – z zaangażowanym społecznie przesłaniem.

Główny bohater „Breaking Bad”, Walter White (Bryan Cranston, nagrodzony za tę rolę trzema Emmy, znany też z serialu „Zwariowany świat Malcolma”), jest niepozornym nauczycielem chemii w niewielkim mieście w stanie Nowy Meksyk.

White niczym się nie wyróżnia, to przeciętny i pozbawiony charyzmy mężczyzna w średnim wieku. By utrzymać ukochaną żonę, Skyler (Anna Gunn, „Wróg publiczny”), która spodziewa się drugiego dziecka, oraz 17-letniego syna, Waltera Jr. (R.J. Mitte), który cierpi na porażenie mózgowe, musi dorabiać w miejscowej myjni samochodowej.

Obchodząc pięćdziesiąte urodziny Walter jest przygnębiony i patrzy w przyszłość z obawą, ale wkrótce okazuje się, że najgorsze dopiero przed nim. Dowiaduje się, że ma nieoperacyjnego raka płuc i prawdopodobnie nie zostało mu więcej niż dwa lata życia. Żeby podjąć kosztowną chemioterapię i nie pozostawić rodziny z długami Walter musi zdobyć sumy, jakie są całkowicie poza jego zasięgiem.

Przypadek podsuwa mu zaskakujący, choć drastyczny pomysł na rozwiązanie finansowych problemów. Nie mówiąc nikomu o śmiertelnej diagnozie, Walter rozpoczyna podwójne życie, wkraczając w śmiertelnie niebezpieczny świat narkotyków i zbrodni. Rozkręca narkotykowy biznes razem z jednym ze swoich dawnych uczniów – Jessem Lee Pinkmanem (nagrodzony Emmy Aaron Paul, znany również z filmu „Mission: Impossible III”) – obecnie najbardziej poszukiwanym w okolicy dilerem. W mobilnej wytwórni amfetaminy produkują najczystszy i najlepszy narkotyk na rynku, przez co sprowadzają na siebie jeszcze większe problemy…

tv6breakingbad

„Breaking Bad”

Premiera: sobota, 3 stycznia, godzina 23:00
Emisja: sobota, godzina 23:30

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *