Święta w radiowej Trójce

Program 3 Polskiego Radia w czasie świąt Bożego Narodzenia zaprasza na spotkania z wyjątkowymi bohaterami. Na antenie Trójki będzie można posłuchać rozmów m.in. ze znakomitymi reporterami, debiutującymi aktorami oraz ekskluzywnego wywiadu z Carlą Bruni.

Przez kilka listopadowych i grudniowych wieczorów gośćmi Michała Nogasia w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 byli znakomici polscy reporterzy: Małgorzata Szejnert, Magdalena Grzebałkowska, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Jagielski, Mariusz Szczygieł i Wojciech Tochman. Spotkania te zamieniały się często w wielogodzinne rozmowy – nie tylko o warsztacie i kulisach reporterskiej pracy, ale również o etyce tego zawodu, emocjach, jakie towarzyszą na co dzień dziennikarzom, a wreszcie o radości, którą daje odnalezienie tematu czy spotkanie z wyjątkowym bohaterem. Zapisów tych rozmów będzie można posłuchać w Trójce w trzy świąteczne dni – środa, czwartek i piątek, 24, 25 i 26 grudnia, godziny 12:00-13:00.

Fani dobrej muzyki i wyjątkowych wywiadów będą mogli wysłuchać niezwykłej rozmowy Anny Gacek z Carlą Bruni – wokalistką i żoną byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego (czwartek, 25 grudnia, godziny 20:00-22:00). Audycja ta zapowiada się bardzo atrakcyjnie, ponieważ dziennikarka Trójki zapytała słynną Włoszkę nie tylko o jej piosenki, koncerty i muzyczne inspiracje, ale również o karierę modelki i czas, gdy – dokładnie przez cztery lata – była pierwszą damą Francji.

Ciekawie zapowiada się również audycja Ryszarda Jaźwińskiego „Po debiucie/przed debiutem” (piątek, 26 grudnia, godziny 17:00-19:00), do której krytyk filmowy Programu 3 zaprosił aktorów, którzy debiut na wielkim ekranie mają już za sobą oraz tych, których zobaczymy w kinach w 2015 roku.

Kończący się rok potwierdził widoczną od kilku lat zmianę pokoleniową w polskim kinie. Do głosu doszli młodzi, bardzo zdolni aktorzy. W tym roku, nawet częściej niż w latach poprzednich, wielu z nich miało szansę zadebiutować, często w głównych rolach, w ważnych społecznie filmach – zachęca Ryszard Jaźwiński.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *