Święta z legendami polskiej muzyki w Kino Polska Muzyka

W Święta kanał Kino Polska Muzyka przypomni najbardziej kultowych artystów polskiej muzyki. Stacja pokaże premierowo koncerty Projekt Republika i Kombi oraz dokument o historii zespołu „Maanam”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Kino Polska Muzyka

Koncert Projektu Republika, czyli reaktywowanego składu Republiki z okazji 30-lecia powstania zespołu. będzie można zobaczyć już 22 grudnia o godzinie 22:00, w 15. rocznicę śmierci lidera Grzegorza Ciechowskiego. Kolejna emisja w Drugi Dzień Świąt o godzinie 23:00. Koncert został zarejestrowany na Przystanku Woodstock w 2011 roku. Na scenie oprócz muzyków Republiki: Zbyszka Krzywańskiego oraz Leszka Biolika pojawiła się cała plejada gwiazd, m.in. Ania Dąbrowska, Kasia Kowalska, Tomasz „Titus” Pukacki, Andrzej „Kobra” Kraiński, Piotr „Glaca” Mohammed, Tomek Makowiecki, Maciej Silski, Jacek Bończy czy Tomasz „Lipa” Lipnicki.

Kolejnym koncertem na antenie Kino Polska Muzyka będzie występ oryginalnego składu Kombi nagrany w czerwcu 2016 roku w Gdańsku z okazji 40-lecia zespołu. Specjalnie przygotowana dla Kino Polska Muzyka 45-minutowa wersja tego koncertu wyemitowana zostanie w Wigilię o godzinie 22:00 oraz w Pierwszy Dzień Świąt o godzinie 23:00.

W Drugi Dzień Świąt o godzinie 22:00 stacja pokaże też film dokumentalny poświęcony 40-letniej historii zespołu Maanam pt. „Ma nam być pięknie” w reżyserii Wojciecha Mosiejczuka. To chronologiczna podróż po historii grupy, która rozpoczyna się w 1975 roku, kiedy Marek Jackowski i Milo Kurtis założyli Maanam. Rosnącą popularność i zakręty w karierze zespołu na tle rzeczywistości społeczno-politycznej tamtych czasów wspominają m.in. Kora, Kamil Sipowicz, John Porter, Marek Niedźwiedzki i Wojciech Mann. Film dotąd można było zobaczyć tylko na specjalnym pokazie w Warszawie na wiosnę tego roku oraz 11 grudnia na antenie Kino Polska Muzyka.

W Święta zobaczymy też ranking „100 polskich przebojów wszech czasów”, czyli listę najpopularniejszych polskich hitów z lat 70., 80. 90. stworzoną na podstawie głosowania widzów. Nie zabraknie również kolęd w wykonaniu polskich artystów.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *