Święto Polskiej Niezapominajki w radiowej Jedynce

15 maja br. roku, w Święto Polskiej Niezapominajki, Program 1 Polskiego Radia odwiedzi Szkołę Podstawową w Świnkowie, której patronem jest redaktor Andrzej Zalewski – wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, prezenter pogody w radiowej Jedynce i pomysłodawca wydarzenia. Z kolei w niedzielę 19 maja dziennikarze relacjonować będą obchody 18. Święta Polskiej Niezapominajki zorganizowane przez Lasy Państwowe w Jedlni-Letnisku.

Już w najbliższą środę w Szkole Podstawowej w Świnkowie pod hasłem „Ocalić od zapomnienia” odbędą się oficjalne uroczystości związane z upamiętnieniem święta zainicjowanego przez patrona szkoły. Tego dnia w Wiejskim Domu Kultury w Świnkowie nastąpi także otwarcie Izby Pamięci poświęconej życiu i działalności Andrzeja Zalewskiego. Na miejscu będzie Patryk Michalski. Relacji przygotowanych przez reportera radiowej Jedynki będzie można posłuchać w audycjach: „Cztery Pory Roku” (godz. 9.00-12.00) oraz w „Ekspresie Jedynki” (godz. 15.00-18.00) oraz w serwisach informacyjnych.

Centralne obchody Święta Polskiej Niezapominajki rozpoczną się 19 maja o godz. 11.00 i będą miały miejsce w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku. Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. prezentacje i warsztaty edukacyjne, spotkanie z leśnikami, rywalizacje sportowe oraz koncerty. Przebieg uroczystości relacjonowany będzie przez prezenterów pogody Programu 1 Polskiego Radia: Annę Hardej i Macieja Oswalda w audycjach: „Czas pogody” (godz. 10.00-12.00) oraz w „Muzycznej Jedynce” po godz. 14.00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *