„Sylwestrowa Moc Przebojów 2015” w Polsacie i Katowicach

Po raz dziewiąty w historii „Sylwestrowa Moc Przebojów” zabrzmi najnowszymi i starymi przebojami, rozbłyśnie feerią dyskotekowych świateł i zaleje widzów dźwiękiem. Po raz pierwszy wprost z serca Katowic, z placu Honorowego pod symbolem miasta – Spodkiem, wystąpią artyści, których przeboje będzie mógł zaśpiewać każdy na placu i przed telewizorem. Na multimedialnej scenie pojawią się m.in. Bednarek, Kayah, Bajm, Enej, Urszula, Grzegorz Hyży, Wilki, Golec uOrkiestra, Mesajah i Stefano Terrazzino. To z „Sylwestrową Moą Przebojów” swoją 40-stkę będzie świętował zespół, który roztańczył świat, Królowie Disco – Boney M.

„Sylwestrowa Moc Przebojów” po raz pierwszy zawita do Katowic, by wspólnie z jego mieszkańcami i gośćmi zakończyć stary i powitać Nowy Rok. Właśnie tu, obok kultowego Spodka, stanie multimedialna scena. Popłyną z niej przeboje, które zaśpiewają wspólnie gwiazdy wraz z publicznością i telewidzami podczas największego karaoke na świecie.

Koncert sylwestrowy ma być zwieńczeniem obchodów 150-lecia Katowic, chcemy też w szczególny sposób podkreślić zmianę, jaka zaszła w naszym mieście. Katowice tradycyjnie kojarzone z przemysłem ciężkim, stawiają dziś na przemysł spotkań i na kulturę – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Na terenie po Kopalni Katowice stanęły symbole tej zmiany: obiekty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Jestem przekonany, że widzowie Polsatu będą mieli okazję je zobaczyć, a Sylwester przyciągnie do Katowic mieszkańców całej metropolii – dodaje.

Zgodnie z zasadą inżyniera Mamonia z kultowego „Rejsu”, najbardziej podobają nam się melodie, które już słyszeliśmy, dlatego gwiazdy „Sylwestrowej Mocy Przebojów” w Katowicach zaśpiewają hity, które zna, kocha i potrafi zaśpiewać każdy. To właśnie na scenie „Sylwestrowej Mocy Przebojów” zabrzmią największe hity 2014 i 2015 roku „My Słowianie” Donatana i Cleo czy „Bałkanica”, które zdominowały radiowe listy przebojów i nie miały sobie równych w ilościach odtworzeń w serwisie Youtube. Bajm i jego liderka Beata Kozidrak wykonają m.in. „Co mi Panie dasz”, „Białą armię”, „Płynie w nas gorąca krew” i „Tę samą chwilę” oraz wielki przebój Beaty „Żal mi tamtych nocy i dni”. Widzowie razem z Kayah zaśpiewają „Prawy do lewego” i zatańczą w rytm burzącego się „Testosteronu”, a z Golec uOrkiestra, od której wszystko się zaczęło – „Lornetkę” z 1999 roku, lubianych „Słodyczy”, czy „Ścierniska”. Z „Wilkami” widzowie znów zaśpiewają o „Baśce”, co miała fajny biust… Enej podaruje nam „Kamień z napisem Love”. Urszula sprawdzi jak dobrze zapamiętaliśmy tekst „Konika na biegunach” i jednego z jej pierwszych wielkich przebojów „Malinowego króla”. Blue Cafe zabierze widzów w podróż po największych swoich hitach: „Buena” czy „Do nieba”. Słynący z doskonałego kontaktu z publicznością Bednarek przypomni jeden z najważniejszych ostatnich swoich przebojów „Chwile jak te”, Pectus zabierze nas do ich ukochanej „Barcelony”, a Mesajah wykona hit „Lepsza połowa” i w duecie z Kamilem Bednarkiem – „Szukając szczęścia”. Grzegorza Hyżego nie trzeba nikomu przedstawiać, „Wstaję” i „Na chwilę” w 2014 i 2015 roku rządziły na radiowych listach przebojów. Wraz ze Stefano Terrazzino, doskonałym tancerzem i wokalistą, jak na prawdziwe karaoke przystało widzowie wspólnie zaśpiewają i zatańczą do włoskich przebojów wszech czasów. Michał Wiśniewski swoją karierę zaczynał w klubach karaoke, więc bez jego występu podczas największego karaoke na świecie nie mogło się obyć.

Z widzami będą prawdziwi Królowie Disco. Od 40 lat, od czasów ich debiutu, żadna impreza nie może się obyć bez hitów Boney M. Mogli świętować swój jubileusz w Moskwie na Placu Czerwonym albo w Nowym Jorku na Times Square, ale postanowili swoje 40-lecie obchodzić w Katowicach. Zresztą i tak w każdego sylwestra cały świat tańczy w rytm największych dyskotekowych przebojów wszech czasów nagranych przez Boney M. Ale to my będziemy mogli posłuchać na żywo przebojów takich jak „Rivers Of Babylon”, „Daddy Cool”, „Rasputin”, czy „Sunny”. Sukces tych piosenek spowodował, że Boney M jest do dziś określany mianem najpopularniejszego, oprócz słynnej ABBY, tanecznego zespołu w Europie.

Dokładnie o północy jurorka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Małgorzata Walewska oraz uczestnik ostatniej edycji show Krzysztof Respondek wykonają słynny utwór „Time To Say Goodbye”, który w 1997 roku wylansowali Sarah Brightman i Andrea Bocelli.

„Sylwestrowa Moc Przebojów” to również wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. W Katowicach powstanie multimedialna scena o całkowitej powierzchni 500 mkw, którą przewiezie na miejsce 15 tirów. Szeroką na 60 i wysoką na 16 metrów scenografię sceny uzupełni prawie 600 mkw ekranów ledowych o wadze 14 ton.

Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW, a koncert pokaże 15 kamer w tym jedna usytuowana na dronie z bezpośrednim przekazem obrazu na żywo.

Wieczór będzie miał również swoich gospodarzy, na co dzień prowadzących najpopularniejsze programy Polsatu, którzy w sylwestrową noc wzniosą z widzami noworoczny toast: Krzysztofa Ibisza, Macieja Dowbora, Paulinę Sykut-Jeżynę, Agnieszkę Popielewicz i Macieja Rocka. A na scenie odpowiednią dawką humoru wspomogą ich Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk, czyli połowa Kabaretu Młodych Panów, zaś o doskonałą łączność radiową zadba… Kamil Baleja z RMF FM.

Gospodarzami „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015” są Miasto Katowice i Telewizja Polsat, zaś organizatorem imprezy jest firma Wagart.

Patronami medialnymi „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015” są radio RMF FM i dziennik Fakt.

„Sylwestrowa Moc Przebojów” z Katowic – 31 grudnia 2015 roku o godzinie 20:00 w Polsacie.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *