Szlakiem polskich zamków i pałaców w nowym sezonie „Polska z góry” w Planete+ i CANAL+ online

Odkrywanie tajemnic polskich zamków, pałaców i dworów trwa! W trzeciej odsłonie serii dokumentalnej POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE widzowie odwiedzą między innymi zamek Czocha, pałac w Nieborowie, czy liczne budowle na pograniczu Warmii i Mazur. Premiera pierwszego odcinka już w poniedziałek 19 września o 18:30 w PLANETE+ i CANAL+ online.

Sprawdź godziny emisji audycji „Polska z góry. Zamki, dworki, pałace” w PROGRAMIE TV

Polska jest bogata w ziemie niegdyś zamieszkiwane przez królów, książęta i magnatów. Z każdym z tych tajemniczych miejsc wiąże się historia – czasem straszna, czasem wzruszająca. W nowym sezonie serii dokumentalnej POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE widzowie dowiedzą się, jakie opowieści wiążą się z kolejnymi fascynującymi miejscami.

W nowym sezonie produkcji widzowie odbędą podróż m.in. do Zamku Czocha w dolnośląskiej miejscowości Sucha. Ta twierdza, której budowa rozpoczęła się jeszcze w 1241 roku, skrywa wiele tajemniczych historii – w tym te o duchach, które według pracowników do tej pory mają przemierzać korytarze zamku.

Poznamy również bliżej pałac w Nieborowie w województwie łódzkim. Ten XVII-wieczny przybytek przez większość swojej historii był własnością rodu Radziwiłłów, a przez jego pokoje przewinęły się takie postacie jak Stanisław August Poniatowski, Julian Ursyn Niemcewicz czy Jan Piotr Norblin.

Widzowie będą również mieli okazję do bliższego poznania zamków z pogranicza Warmii i Mazur, między innymi w Bezławkach – dawnej siedzibie krzyżackiej przerobionej na kościół, z którą wiąże się legenda o świętym Graalu.

To tylko niektóre z miejsc, które odwiedzimy w tym sezonie razem z twórcami produkcji.

Sprawdź ofertę kanału Planete+ w PROGRAMIE TV

Premiera trzeciego, składającego się z 8 odcinków sezonu, już w poniedziałek 19 września na PLANETE+ o 18:30 oraz w serwisie CANAL+ online.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *