„Tajemnice III Rzeszy” w TVP Historia

TVP Historia zaprasza na 5-odcinkowy cykl filmu dokumentalnego „Tajemnice III Rzeszy”. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 9 maja 2016 roku, kolejne będą emitowane będą w poniedziałki i wtorki o godzinie 19:45. Cykl dokumentalny pokazuje nieznane dotąd kulisy nazistowskich Niemiec oraz życia prywatnego Adolfa Hilera i jego najbliższych współpracowników partyjnych.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

System totalitarny w III Rzeszy to jeden z najbardziej zbrodniczych ustrojów jakie panowały w dziejach historii. Liczba ofiar nazizmu liczy około 60 milionów ludzi. Adolf Hitler założyciel nazizmu wraz ze swoją partią NSDAP konsekwentnie wcielał swoją ideologię, rozprzestrzeniając „Przestrzeń życiową” (Lebensraum), która miała należeć tylko do Niemców. Niezawodna taktyka, manipulacja oraz propaganda społeczna, stała się nieodzownym czynnikiem polityki Adolfa Hitlera. Doprowadziło to Führera do legalnej władzy oraz zjednania ze sobą większości społeczeństwa. Pytanie jakie były kulisy działania machiny państwowej III Rzeszy?

Część I – „Zagadka śmierci Hessa”
Rudolf Hess był prawa ręką Hitlera i jego oficjalnym zastępcą. Dlaczego 10 maja 1941 roku zdecydował się na samotną ucieczkę samolotem myśliwskim do Anglii? Czy ucieczka Rudolfa Hessa do Anglii była jego osobistą inicjatywą czy działał na polecenie Hitlera? Jeśli tak, to jaki był cel jego misji?
Premiera: poniedziałek, 9 maja, godzina 19:45

Część II – „Pacjent Hitler”
Na co chorował Hitler i jak jego dolegliwości wpływały na dowodzenie niemiecką armią? Jaki wpływ miał na Hitlera jego osobisty lekarz? Medyczne akta Hitlera w większości zaginęły, ale z tego co odnaleziono wyłania się intrygujący obraz stanu zdrowia Führera, który uzależniony od leków i narkotyków stał się słaby fizycznie i psychicznie roztrzęsiony.
Premiera: wtorek, 10 maja, godzina 19:45

Część III – „Duch U-513”
Dzieje zatopionego i odnalezionego po latach niemieckiego U-boota. Okręty podwodne były dumą i groźną siłą niemieckiej Krigsmarine. U-513, który został wydobyty z morskich głębin był kiedyś rekordzistą w zatopieniu alianckich jednostek. Dzisiaj jest eksponatem amerykańskiego muzeum.
Premiera: poniedziałek, 16 maja, godzina 19:45

Część IV – „Złoto nazistów”
Kiedy alianci przekraczali wschodnią granicę Niemiec, naziści pośpiesznie chowali zrabowane skarby z okupowanych krajów. Najczęściej chowali je w podziemnych sztolniach i ukrytych bunkrach. Część z nich alianci odnaleźli, ale duża cześć przepadła. Co stało się z bogactwami zrabowanymi przez Niemców w czasie II wojny światowej? Jaka część z nich powróciła do prawowitych właścicieli?
Premiera: wtorek, 17 maja, godzina 19:45

Część V – „Śmiertelne misje”
Niemieckie siły specjalne często podejmowały ryzykowne przedsięwzięcia. Ile z tych akcji przyniosło zamierzone skutki? Film opowiada o 4 najbardziej śmiałych operacjach w tym o niezwykłym uwolnieniu Mussoliniego przez komandosów Skrzennego.
Premiera: poniedziałek, 23 maja, godzina 19:45

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *