„Tajemnice Secret Service” na kanale National Geographic

Poznaj kulisy ochrony amerykańskiego prezydenta i mechanizmy działania agencji, która prowadzi grę o najwyższą stawkę. Zobacz z bliska zakończone sukcesem akcje i momenty, w których życie amerykańskiej głowy państwa było poważnie zagrożone. Sprawdź, czym na co dzień zajmuje się agencja, owiana gęstą mgłą tajemnicy. Przed Wami sześć autentycznych akcji, podczas których będziemy na bieżąco towarzyszyć agentom Secret Service. To gwarancja niecodziennych przeżyć, bo kamery National Geographic uzyskały dostęp do tej formacji jako pierwsze w jej 150-letniej historii.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Ich najważniejszą misją i nadrzędnym zadaniem jest ochrona życia i zdrowia amerykańskiego prezydenta, nieważne, jak wysoką cenę trzeba za to zapłacić. Zagrożenie może czaić się niemalże za każdym rogiem. Uzbrojony napastnik w najbliższym otoczeniu prezydenta, miotający śmiercionośnymi kulami z ogromnej odległości zawodowy snajper albo zamachowiec samobójca, niewyróżniający się w tłumie. Agenci Secret Service muszą mieć oczy i uszy szeroko otwarte, nie zignorować żadnego znaku i nie przeoczyć niczego, co może stanowić potencjalne zagrożenie dla najważniejszej osoby w państwie. A lista potencjalnych zagrożeń jest w obecnym świecie bardzo długa, co więcej, z roku na rok rozbudowuje się coraz bardziej.Czujnej kontroli poddany jest cały Biały Dom, a także wszyscy i wszystko, co do niego trafia. Głowa państwa chroniona jest jednak nie tylko na miejscu w Waszyngtonie, ale również podczas podróży zagranicznych.

Zanim prezydent uda się w jakiekolwiek miejsce, najpierw dociera tam zespół, który ma zadbać o jego bezpieczeństwo. Każdy taki wyjazd to ogromne przedsięwzięcie. Trzeba zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebować może głowa państwa i co zapewni pełną ochronę – począwszy od opancerzonej limuzyny, przez broń dla służb, aż po jedzenie dla prezydenta. Nad każdą zagraniczną podróżą czuwa pokaźny sztab ludzi. Interesuje ich wszystko, co dotyczy miejsc, gdzie będzie spał i przebywał prezydent. I nie chodzi tylko o adresy i dane logistyczne. Służby muszą wiedzieć nawet to, z czego wykonany jest budynek, gdzie będzie przemawiała najważniejsza osoba w państwie, czy w pobliżu znajduje się cokolwiek, co mogłoby rodzić ryzyko wybuchu, i co będzie znajdowało się w najbliższym otoczeniu – to tylko kilka podstawowych pytań, na które szczegółowych odpowiedzi poszukują.

Praca agentów to nie tylko fizyczna ochrona prezydenta. Do ich zadań należy również monitorowanie wszystkich potencjalnych motywów ludzi, którzy mogliby chcieć skrzywdzić najważniejszą w państwie osobę. Media społecznościowe to doskonałe źródło informacji. To tu swoje poglądy manifestują zarówno członkowie grup terrorystycznych, jak również tzw. samotne wilki oraz ludzie, których celem jest wywołanie chaosu i zamieszania, mogącego sparaliżować kraj i działanie instytucji publicznych. Dlatego właśnie są ciągle monitorowane i śledzone, by nie przeoczyć niczego.

Funkcjonariusze Secret Service śledzą wszelkie możliwe zagrożenia, jakie tylko można sobie wyobrazić. W ich pracy nie ma miejsca na błędy i pomyłki. W tej machinie wszystkie części muszą być dobrze naoliwione, by sprawnie i skutecznie działać, bo gra toczy się o najwyższą stawkę. To ludzie zawsze gotowi na najgorszy scenariusz, choć robią absolutnie wszystko, by do niego nigdy nie doszło. Zobaczcie, kim są i jak pracują.

„Tajemnice Secret Service” – premiera w sobotę 19 stycznia o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *