Teatr Telewizji TVP1/HD pokaże premierową sztukę „Matka brata mojego syna”

20 maja o godzinie 20:20 TVP1/HD pokaże nowy spektakl Teatru Telewizji „Matka brata mojego syna” autorstwa i w reżyserii Juliusza Machulskiego. W sztuce zobaczymy m.in. Mariana Opanię, Martę Lipińską, Katarzynę Herman i debiutującego w Teatrze TV – Macieja Musiała.

Juliusz Machulski nadał swojemu najnowszemu utworowi podtytuł – „familijna czarna komedia w dwóch aktach”. Akcja sztuki dzieje się w luksusowym szpitalu, do którego z podejrzeniem zawału trafia w dniu swoich 70. urodzin autor poczytnych powieści – Wincenty Laskus. W trakcie rodzinnych rozmów, mających przekonać rekonwalescenta, że nic poważnego mu nie dolega, na jaw wychodzą szczegóły dotyczące relacji w rodzinie Laskusów, a także skrywana skrzętnie przez Wincentego tajemnica dotycząca stanu jego serca… nie mająca nic wspólnego z medycyną. To prowokuje bohaterów do zerwania masek, za jakimi od dawna się chowają i pokazania jacy są naprawdę, co ich łączy, co jest dla nich najważniejsze i co stanowi o sile ich rodziny.

Zdjęcia do spektaklu, które zrealizował Witold Adamek, odbywały się w hali produkcyjnej TVP od 5 do 11 lutego. Sztuka powstała na zamówienie Centrum Komedii przy Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Autor: Juliusz Machulski
Reżyseria: Juliusz Machulski
Zdjęcia: Witold Adamek
Scenografia: Wojciech Żogała
W obsadzie: Marian Opania, Marta Lipińska, Marek Kalita, Katarzyna Herman, Małgorzata Buczkowska, Maciej Musiał, Milena Suszyńska

„Matka brata mojego syna”

Emisja: poniedziałek, 20 maja, godzina 20:20

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *