Teatrzyk Zielone Oko na żywo i z udziałem publiczności w Trójce

To prawdziwy przełom na scenie teatralnej – w najbliższą niedzielę 30 kwietnia Program 3 Polskiego Radia zaprasza do Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej na sensacyjną – również dosłownie – premierę słuchowiska „Do widzenia, jutra nie będzie” Izabeli Żukowskiej w reżyserii Janusza Kukuły i ze znakomitą obsadą aktorską. Słuchowisko będzie grane „na żywo” z udziałem publiczności. Wejściówki rozdawane są na antenie Trójki. Emisja o godzinie 21:05.

Lato 1959 roku. W Sopocie trwają zdjęcia do filmu „Do widzenia, do jutra”. Pewnego dnia na planie nie zjawia się jedna ze statystek. Wkrótce jej ciało zostaje odnalezione niedaleko plaży w Jelitkowie. Kto zabił Krystynę Tomecką? Zagadkę kryminalną próbuje rozwiązać kapitan MO Jan Ziętek, a w tle pojawiają się postaci z legendarnego gdańskiego teatrzyku Bim Bom i debiutanckiego filmu Janusza Morgensterna. A to wszystko grane „na żywo” – niedzielna premiera teatralna w Trójce zapowiada się podwójnie sensacyjnie.

Tym bardziej, że widzowie w Muzycznym Studiu in. Agnieszki Osieckiej zobaczą, a fani Teatrzyku Zielone Oko usłyszą w radioodbiornikach najlepszą obsadę: Andrzeja Ferenca – jako architekta Suchockiego; Krzysztofa Banaszyka kreującego postać kapitana milicji Ziętka; Henryka Talara jako pułkownika MO Rosochatego; Annę Cieślak wcielającą się w postać statystki Joanny Boreckiej oraz Aleksandrę Radwan (pani Miller, właścicielka mieszkania) i Przemysława Wyszyńskiego (świadek Marian Dolata). Własną muzykę, przygotowaną specjalnie do słuchowiska, zagra na żywo znakomity gitarzysta basowy i kompozytor Krzysztof Ścierański.

Powrót „Teatrzyku…” to element większej zmiany w ramówce Trójki, wprowadzonej od nowego roku. – W styczniu, po 30 latach nieobecności, na antenę Trójki na stałe powrócił Teatrzyk Zielone Oko. Scena Teatralna Trójki pojawia się na antenie już nie co miesiąc, jak było przez długie lata, ale co tydzień. I w ramach tej rewolucyjnej zmiany znaleźliśmy miejsce na uwielbiany przez słuchaczy „Teatrzyk Zielone Oko”, którego premierowe słuchowiska – od kwietnia grane w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej na żywo – pojawiać się będą zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca. To nie tylko prezent dla słuchaczy z okazji jubileuszu Trójki, która skończyła 55 lat. To także przełom na scenie teatralnej nie tylko radiowej, ale i krajowej. Publiczność będzie mogła zobaczyć, jak tworzy się radiowe słuchowiska. Dajemy dotknąć słuchaczom magii radia, a co więcej magii radiowego teatru – wyjaśnia Sylwia Krasnodębska, zastępca Dyrektora Trójki.

„Do widzenia, jutra nie będzie” to czwarta w tym roku premiera „Teatrzyku Zielone Oko”. W styczniu na antenie usłyszeliśmy premierową prezentację scenariusza Izabeli Żukowskiej pt. „Próba”, w lutym „Tysiąc róż” Magdy Rem w reżyserii Jana Warenyci, a w marcu „Testerkę wierności” Joanny Opiat-Bojarskiej wyreżyserowaną przez Adama Wojtyszkę.

Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko „Teatrzyku Zielone Oko” zostało wyemitowane 13 czerwca 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji 10 kwietnia 1982 roku. W ciągu kolejnych lat Teatrzyk Zielonego Oka zdobywał popularność wśród słuchaczy, mając swoje stałe miejsce zaraz po Liście Przebojów Programu 3. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery – 28 listopada 1987. W 2017 roku „Teatrzyk Zielone Oko” powrócił na stałe do ramówki Trójki.

Emisja „Do widzenia, jutra nie będzie” w niedzielę 30 kwietnia o godzinie 21:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *