Majówka 2017 w radiowej Czwórce

Święto Pracy, rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja – Czwórka zaprasza do wspólnego spędzania majówki.

Majowy weekend to czas świętowania, jak również okazja do wiosennego wypoczynku. Radiowa Czwórka zaprasza do wspólnego relaksu na antenie – pojawią się audycje tematyczne związane z majowymi świętami oraz specjalne audycje muzyczne.

W poniedziałek 1 maja, z okazji Święta Pracy, o godzinie 9:00 w audycji „Numer Raz wita Was” subiektywny przegląd Michała „Numera Raza” Witaka hip-hopowych piosenek ze słowem „work” w tytule. W „Muzycznym Lunchu” o godzinie 13:00 muzyka pod hasłem „Lazy” X-Press – czyli piosenki, przy który można odpocząć. Gospodarz programu – Ula Kaczyńska – sprawdzi również jak na „Wielkiej majówce” poradził sobie Maanam i co ukryła Madonna w „Holiday”. O godzinie 15:00 w pierwszej części „Czatu Czwórki” Piotr Firan opowie o standardach pracy i jej znaczeniu w różnych kulturach – arabskiej, azjatyckiej, europejskiej i anglosaskiej. Natomiast po godzinie 16:00, w nawiązaniu do 13. rocznicy wejścia Polski do UE, rozmowa z Tomaszem Klemtem – przewodniczącym Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych na temat możliwości młodych Polaków związanych z członkostwem w Unii.

We wtorek 2 maja o godzinie 12:00 w „Stacji Nauka” Patryk Kuniszewicz opowie o kolorach – jak powstają ich nazwy, ile ich jest, jak je odróżniamy, skąd wzięło się cyfrowe oznaczanie kolorów RGB i co dokładnie oznacza? O godzinie 13:00, w przeddzień Święta Konstytucji, Duże Pe zaprezentuje krajowe wydanie „Muzycznego Lunchu”: od polskiego rapu, przez polską elektronikę, po szeroko rozumianą rodzimą muzykę niezależną. O godzinie 17:00 w audycji „Trochę optymizmu popołudniem” Mateusz Kulik porozmawia z twórcami „Flagi Świata Quiz” – aplikacji składającej się ze 160 flag umieszczonych w 8 poziomach, w której – aby odblokować kolejny poziom – należy poprawnie odgadnąć co najmniej 17 flag z poziomu poprzedniego. Na koniec dnia o godzinie 22:00 w „Strefie Dread” motywem przewodnim będzie hymn klasy robotniczej – „Work” Boba Marleya.

W środę 3 maja Czwórka zaprasza na patriotyczne wydanie „Wszystko gra!” Uli Kaczyńskiej (godzina 9:00) oraz „Muzycznego Lunchu” Marcina Harpera (godzina 13:00), w których usłyszeć można będzie wyłącznie polskie utwory. W „Stacji Kultura” (godzina 10:00) Michał Piwowarek porozmawia z Jakubem Koiszem – dziennikarzem filmowym, o wątkach patriotycznych w kinie polskim i światowym, a w „Stacji Nauka” (godzina 12:00) historyczny ekspres naukowy Patryka Kuniszewicza – czyli przegląd najważniejszych wydarzeń z 1793 roku, w roku uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia przypada również Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. O godzinie 21:00 Redakcja Katolicka Polskiego Radia zaprasza na program „Nocne Czaty”, w którym Sylwia Sułkowska poruszy temat przypadającego w tym roku 300-lecia Koronacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej. Na antenie dziennikarka opowie m.in. o zakonie paulinów zachęcających do tworzenia „Żywej Korony Maryi” i zrobienia „Selfie dla Maryi” oraz innych ciekawych atrakcjach.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *