Telewizja Polsat 10 lutego startuje z kanałem Polsat Doku

Nowy kanał telewizyjny Polsat Doku dla miłośników pasjonujących dokumentów. W ofercie ponad 700 godzin najnowszych produkcji z całego świata w jakości HD.

Śledź ramówkę kanału Polsat Doku w PROGRAMIE TV

Polsat Doku to telewizja dla ludzi ciekawych świata – jego piękna, sekretów, problemów i tajemnic. Dla widzów zainteresowanych aktualnymi wydarzeniami oraz dla fanów historii. Miłośników zwierząt, podróży, technologii oraz wszystkiego, co niezwykłe, intrygujące, warte poznania, doświadczenia i odkrycia.

Przygotowaliśmy wybór najlepszych, premierowych dokumentów z najodleglejszych zakątków globu. W Polsat Doku każdy znajdzie coś dla siebie. Coś co poszerzy horyzonty, pogłębi wiedzę o świecie, zachwyci lub zaszokuje. Pokażemy nagradzane na festiwalach, ambitne dokumenty oraz fascynujące, wysokobudżetowe produkcje adresowane do szerokiej publiczności – powiedział Radosław Sławiński, szef Polsat Doku.

W Polsat Doku zobaczymy kontrowersyjne filmy poruszające niewygodne i odważne tematy jak np. wyprodukowany przez Georga Clooneya i Stevena Soderbergha, wstrząsający dokument „Plac zabaw” o pedofilskiej szajce handlarzy dziećmi. Oglądając „Rozszyfrować ISIS” dowiemy się, że ponad stu profesjonalistów z branży telewizyjnej z Europy na zlecenie Państwa Islamskiego przygotowuje propagandowe nagrania, których celem jest rekrutacja do ISIS. Szokująca seria „Przemytnicy” odkryje tajemnice międzynarodowego czarnego rynku handlu dziećmi, organami, narkotykami, zwierzętami, bronią.

Najbardziej gorące, aktualne problemy i konflikty współczesnego świata zobaczymy z najbliższej perspektywy. Dokument „Żołnierze Allaha” to efekt pracy dziennikarza, który z ukrytą kamerą przeniknął do francuskiej komórki ISIS przygotowującej atak terrorystyczny. W reportażu śledczym „Rosyjscy neo-naziści” dowiemy się jak działa jedna z najbardziej brutalnych, prawicowych grup ekstremistycznych świata. Polsat Doku przedstawi nowe spojrzenie na historię w świetle najnowszej technologii badań i odkryć. Seria „Święta wojna” opowiadająca historię kilkusetletniego konfliktu islamu z chrześcijaństwem pokaże z szerszej perspektywy współczesny problem terroryzmu. „Zbrodnie wojenne aliantów” odkryją ciemną stronę wojsk amerykańskich, walczących o wolność okupowanych narodów. Natomiast w dokumencie „Doktorzy śmierci – Mengele i inni” poznamy przerażającą prawdę o niemieckich, japońskich oraz amerykańskich lekarzach przeprowadzających eksperymenty na ludziach.

Pasjonaci zachwycających miejsc, zjawisk i wspaniałych zwierząt zobaczą serię „Miasto niedźwiedzi polarnych” opowiadającą o kanadyjskim miasteczku Churchill, które każdej jesieni odwiedza ponad 1000 głodnych niedźwiedzi wędrujących do terenów łowieckich nad Zatoką Hudsona. „Mikropotwory” to program, w którym David Attenborough przy wykorzystaniu najnowocześniejszych kamer pokaże fascynujący świat owadów, skorpionów, pajęczaków. Cykl „Katastrofy, które wstrząsnęły światem” opowiada o największych trzęsieniach ziemi, tsunami, wybuchach wulkanów ostatniego stulecia.

W Polsat Doku poznamy fascynujące badania, technologie i eksperymenty naukowe. Japońska seria „Rok 2045. Jaki będzie świat?” to produkcja ukazująca naukową wizję bliskiej przyszłości, z której dowiemy się jak sztuczna inteligencja zmieni świat oraz czy człowiek pokona barierę dźwięku. W dokumencie „Katastrofy na morzu: dlaczego statki toną?” zobaczymy nagrania z tonących statków, które pomogą ekspertom w odpowiedzi na pytanie dlaczego statki toną pomimo postępu technicznego.

Polsat Doku będzie dostępny na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *