Koncert Warsaw Afrobeat Orchestra w Studiu Czwórki

We wtorek 7 lutego o godzinie 22:00 w Studiu Radiowej Czwórki wystąpi Warsaw Afrobeat Orchestra. Znakomity zespół łączący w swojej twórczości elementy kultury afrykańskiej, muzyki funkowej, reggae oraz folkloru europejskiego zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Man Is Enough”. Koncertu będzie można nie tylko posłuchać w audycji „Strefa Dread”, ale także obejrzeć na stronie czworka.online oraz Czwórkowym Facebooku. Na słuchaczy czekają wejściówki.

„Man Is Enough” to drugi album Warsaw Afrobeat Orchestra, który ukaże się 3 lutego 2017 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Płyta zawiera dziesięć utworów utrzymanych w stylu afrobeat/afrofunk, z wyjątkiem „Intro”, który nawiązuje do tradycji muzyki berberyjskiej i polskiego folkloru. Kompozycje posiadają więcej akcentów międzynarodowych – głównie dzięki warstwie muzycznej, ale także dzięki specjalnym gościom, którzy wzięli udział w nagraniach. Oprócz jedenastoosobowego składu WAO na płycie można usłyszeć dwie znakomite polskie wokalistki Weronikę Grozdew-Kołacińską i Shata QS oraz czołowych muzyków sceny afrobeat: Dele Sosimi i KALETA (Leon Ligan-Majek). Nagrania z najnowszego krążka podążają w kierunku wyznaczonym przez muzyków na pierwszym albumie WAO pt. „Wëndelu”. Utwory nie są klasycznym afrobeatem, są raczej inspirowane muzyką afro i funkiem, można w nich znaleźć też wiele odniesień do polskiego etno i folku.

Warsaw Afrobeat Orchestra w Studiu Czwórki 7 lutego o godzinie 22:00 w audycji „Strefa Dread”. Stacja zaprasza do wysłuchania koncertu na antenie i obejrzenia na stronie czworka.online oraz na Czwórkowym Facebooku.

Wejściówki na koncert do zdobycia na Facebooku i na antenie Czwórki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *