Telewizja Polska doceniona przez ekspertów za HbbTV

Wdrażanie telewizji hybrydowej w Polsce przez nadawcę publicznego zostało wysoko ocenione przez światowej klasy ekspertów Konsorcjum HbbTV.

Klaus Illgner-Fehns, przewodniczący międzynarodowego Konsorcjum HbbTV i Klaus Merkel, reprezentujący Instytut technik radiowo-telewizyjnych w Monachium przyjechali na specjalne zaproszenie Ośrodka – TVP Technologie. Goście wzięli udział w spotkaniu z zespołem zaangażowanym w tworzenie platformy hybrydowej w Telewizji Polskiej.

Głównym celem tej wizyty była wymiana poglądów i konsultacje, podczas których specjaliści z Niemiec dzielili się wiedzą i doświadczeniem z zakresu technologicznych i technicznych rozwiązań stosowanych przy tworzeniu specyfikacji HbbTV. Telewizyjni projektanci systemów, programiści, graficy i emitenci wymieniali się doświadczeniami, jakie mają w pracy nad aplikacjami.

Przedstawiciele Konsorcjum zaprezentowali serwisy telewizji hybrydowej funkcjonujące w niemieckich i francuskich stacjach telewizyjnych, pokazując na tych przykładach, że technologia HbbTV daje ogromne możliwości stosowania własnych pomysłów i rozwiązań.  – Swobodne możliwości łączenia liniowych elementów programu z interaktywnymi usługami na życzenie daje mediom pole do popisu dla intuicyjnego tworzenia fascynujących propozycji – mówił Klaus Illgner- Fehns. Dodał, że najważniejsze w tej chwili zadanie do wykonania to konieczność prowadzenia na szeroką skalę promocji tej technologii, w celu zdobycia zwolenników.

Przewodniczący Konsorcjum zapytany o ocenę prezentacji i dyskusji stwierdził, że „jest zaskoczony intensywnością z jaką TVP zajmuje się HbbTV i obszerną wiedzą w tym zakresie”. Uznał też, że Telewizji Polskiej uda się w krótkim czasie wprowadzić wiele nowych ciekawych aplikacji i rozpowszechnić je na szerokim rynku odbiorców. Jednocześnie wielokrotnie podkreślał znaczenie dobrego marketingu, który w jego opinii, jest konsekwentnie przez TVP realizowany. Właśnie strategię działań marketingowych widziałby jako obszar do dalszych pogłębionych dyskusji.

Goście spotkali się też z Marianem Zalewskim, członkiem Zarządu TVP S.A., wyrażając przekonanie, że wdrażane w telewizji publicznej serwisy HbbTV mają w Polsce ogromną przyszłość.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *