Telewizja Polska poszerza ofertę i zasięg swoich kanałów na Litwie

Jeszcze w maju br. TVP World oraz Biełsat TV będą dostępne na Wileńszczyźnie dla widzów korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej. Multipleks regionalny swoim zasięgiem obejmuje Wilno i jego okolice (rejony: święciański, solecznicki i wileński), docierając do ponad 20% populacji Litwy. Znajdują się na nim także 4 inne kanały Telewizji Polskiej: TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Telewizja Polska uzyskała również koncesję od regulatora litewskiego LRTK na nadawanie 6 kanałów na multipleksie ogólnokrajowym (MUX-2) i wraz z partnerem technologicznym prowadzi prace nad ich uruchomieniem. Dzięki temu kanały TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia, TVP World i Biełsat TV będą dostępne w sumie dla około 2/3 populacji Litwy.

Uruchomienie kolejnych kanałów Telewizji Polskiej na Litwie – w szczególności TVP World i Biełsat TV pozwoli wszystkim widzom w tym kraju poznać polski i regionalny punkt widzenia na wydarzenia w obszarze Trójmorza oraz całego świata. Telewizja Polska chce docierać ze swoją ofertą programową nie tylko do Polonii, ale i do wszystkich mieszkańców Litwy, wierząc, że warto odwoływać się do dobrego dziedzictwa współpracy. Obecność kanałów TVP na Litwie jest gwarantem dostarczenia informacji z dbałością o prawdę i zgodność z rzeczywistością, przeciwstawnych do propagandy szerzonej przez media rosyjskie i białoruskie – mówi Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu Telewizji Polskiej.

Także w maju największy operator kablowy na Litwie – firma Telia – włączyła do swojej oferty dwa kolejne kanały Telewizji Polskiej: TVP World i TVP Info. Dostępne są one dla abonentów sieci posiadających pakiet Midi i Maxi. W ofercie operatora znajdują się już TVP Wilno i TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *