Telewizja Polska ruszyła z emisją kanału TVP World

W czwartek, 18 listopada Telewizja Polska uruchomiła w pełni anglojęzyczny, całodobowy kanał TVP World. To odpowiedź nadawcy publicznego na narastający kryzys na granicy polsko-białoruskiej oraz atak hybrydowy ze strony Białorusi oraz Federacji Rosyjskiej noszący znamiona wojny informacyjnej. Misją kanału jest zwalczanie dezinformacji oraz fake newsów.

Sprawdź ofertę kanałów Telewizji Polskiej w PROGRAMIE TV

Uruchomiony kanał składa się z informacji i komentarzy. W ciągu dnia na antenie TVP World emitowane będą także filmy dokumentalne dotyczące obecnej sytuacji na granicy, oraz programy publicystyczne: „Eastern Express”, „Business Arena”, „Future Insight” oraz „The Culture Tribe”.

Ze względu na nadzwyczajne okoliczności ramówka programu jest podporządkowana bieżącym wydarzeniom na granicy polsko-białoruskiej.

Kanał TVP World jest aktualnie dostępny na portalu internetowym pod adresem tvpworld.com, satelitarnie, także w USA, za pośrednictwem TVP Info.

Za przygotowanie materiałów antenowych odpowiadają: Grzegorz Kuczyński, kierownik Redakcji Serwisów Informacyjnych i Paweł Pietkun, kierownik Redakcji Publicystyki, Reportażu i Dokumentu.

Prezenterami TVP World są m.in.: Donald Arleth, Erika Oley-Trojanowska, Krzysztof Mularczyk, Anna Jabłońska, Karolina Pajączkowska, Jonasz Rewiński i David Kennedy.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *