Telewizja Polska udostępnia quizy edukacyjne na swojej platformie HbbTV

Dzięki nowej, interaktywnej aplikacji uczniowie szkół podstawowych będą mogli na bieżąco sprawdzać swoją wiedzę i czynnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na antenach TVP.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Dostępne na platformie hybrydowej TVP quizy oparte są o materiały z lekcji prowadzonych w ramach projektu „Szkoła z TVP” i adresowane do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Pytania tworzone są przez specjalnie powołany do tego zespół nauczycieli. Zakres tematyczny quizów jest zróżnicowany i obejmuje wszystkie przedmioty.

Do wzięcia udziału w quizie wystarczy pilot telewizyjny. Test (w formie nakładki na ekran) wywoływany jest zielonym przyciskiem. Wyboru odpowiedzi dokonuje się, używając przycisków kierunkowych i zatwierdza przyciskiem „OK”. Poprawne odpowiedzi podświetlane są na zielono, błędne – na czerwono.

Udział w quizie jest dobrowolny, uczniowie sami decydują, w którym momencie go rozpocząć i na ile pytań odpowiedzieć a po wykonaniu zadania mogą sprawdzić swój wynik oraz – w razie potrzeby – powtórzyć test.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *