Telewizja Polska z mniejszą ilością publicystyki

Telewizja Polska, w związku z licznymi artykułami prasowymi i listami otwartymi domagającymi się „przywrócenia” na antenę TVP INFO programu „Jan Pospieszalski: Bliżej” informuje, że nie ma ani słowa prawdy w stwierdzeniach, że program Jana Pospieszalskiego zdjęto z anteny „niepostrzeżenie” i ze względów „światopoglądowych”. Doszukiwanie się tego rodzaju przesłanek dla decyzji o charakterze sezonowym, podyktowanej głównie potrzebami nowej, letniej ramówki wynika albo ze złej woli, albo zwykłej niewiedzy.

Telewizja Polska zauważa, że każdy, kto choć trochę interesuje się telewizją, zdaje sobie sprawę, że letnia ramówka rządzi się swymi prawami – gatunki poważne, takie jak publicystyka ustępują na ten czas miejsca gatunkom lżejszym, bardziej współgrającym z nastrojami wakacyjnymi.

Publiczny nadawca informuje, że tegoroczna letnia ramówka została wprowadzona w TVP nieco wcześniej niż zwykle, bo już w pierwszym tygodniu czerwca. Od mniej więcej tegoż tygodnia następuje stopniowo ograniczenie obecności programów publicystycznych w TVP INFO. Zawieszono tam gros audycji cyklicznych, w tym „Młodzież kontra”, „Studio Wschód” i „Jan Pospieszalski: Bliżej”, zaś kilka programów pojawia się wyłącznie w formie emisji powtórkowych np. „Prawdę mówiąc” czy „Było nie minęło”. Audycje publicystyczne, które pozostaną w ramówce letniej, mają raczej charakter informacyjno-publicystyczny, z akcentem na relacjonowanie i krótkie omawianie wydarzeń bieżących („Minęła dwudziesta”, „Świat i gospodarka”, „Przegląd wydarzeń”).

Telewizja Polska podkreśla, że na czas wakacji nie tylko TVP INFO, lecz wszystkie anteny telewizji publicznej ograniczają emisję programów publicystycznych, co dotyczy m.in. cykli Tomasza Sekielskiego w TVP1 i Tomasza Lisa w Dwójce.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *