Telewizja Polska z pakietem praw do skoków narciarskich do 2021 roku

Telewizja Polska nabyła na zasadzie sublicencji prawa do transmisji wszystkich zagranicznych konkursów Pucharu Świata i Letniej Grand Prix w skokach narciarskich oraz wybranych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet i mężczyzn. W pakiecie są także dwie edycje mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Dla Telewizji Polskiej nabycie praw do skoków narciarskich było priorytetowe. Transmisje z najważniejszych imprez w tej dyscyplinie cieszą się wielką popularnością. Finałowy konkurs ostatniego Turnieju Czterech Skoczni (6 stycznia 2018 roku) i zwycięstwo Kamila Stocha oglądało w szczytowym momencie aż 8 mln 766 tysięcy widzów TVP1! Pierwszy konkurs olimpijski w Pjongczangu śledziło w Jedynce aż 8 mln 161 tys. (peak).

Według podpisanej umowy sublicencyjnej z Eurosportem, Telewizja Polska będzie mogła transmitować w antenach otwartych wszystkie sesje konkursowe zagranicznych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich przez trzy najbliższe sezony: 2018/19, 2019/20, 2020/2021. Zawody w Polsce (Wisła, Zakopane) już wcześniej zostały zakupione przez TVP od Polskiego Związku Narciarskiego, podobnie jak konkursy Letniej Grand Prix w Wiśle i Zakopanem. Ten ostatni cykl zagości w całości na antenach Telewizji Polskiej w latach 2019-2021.

Telewizja publiczna nabyła także prawa do Pucharu Świata w biegach narciarskich – zarówno kobiet, jak i mężczyzn w latach 2018-21. Widzowie TVP będą mogli zobaczyć po 20 wybranych zawodów kobiet i mężczyzn w każdym z trzech sezonów. W pakiecie znalazły się także wybrane konkurencje mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym (skoki i biegi narciarskie), które w 2019 roku zostaną rozegrane w Seefeld, a w 2021 roku – w Oberstdorfie. Wszystkie te imprezy zostaną pokazane w antenach otwartych TVP.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *