Walka Maciej Sulęcki – Daniel Jacobs w TVP1 i TVP Sport

W głównym pojedynku podczas gali bokserskiej w Barclays Center Maciej Sulęcki zmierzy się z byłym mistrzem świata Danielem Jacobsem. Transmisja tego wydarzenia już w nocy z soboty na niedzielę (28/29 kwietnia) w TVP Sport i sport.tvp.pl od godz. 1:00 oraz w TVP1 od godz. 3:45.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Polak staje przed wielką szansą. Do tej pory jest niepokonany w ringu, ale z tak doświadczonym zawodnikiem jeszcze nie walczył. Daniel Jacobs był już mistrzem świata kategorii średniej federacji WBA. Zwycięzca tej walki stanie się obowiązkowym pretendentem do walki o tytuł mistrza świata federacji WBA, której czempionem pozostaje Giennadij Gołowkin.

Nie mniej interesujące będą inne pojedynki. W kategorii ciężkiej starający się o bój z Anthonym Joshuą (mistrz świata czterech federacji), wysoko notowany w rankingach Jarrell Miller podejmie zaprawionego w bojach Francuza Johanna Duhaupasa. W akcji zobaczymy również ikonę kobiecego boksu, wspaniałą Irlandkę Katie Taylor. Pięciokrotna mistrzyni świata amatorów i złota medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie spotka na swojej drodze Argentynkę Victorię Noelię Bustos. Panie powalczą o pasy WBA i IBF w kategorii lekkiej.

Galę skomentują: Sebastian Szczęsny i Piotr Jagiełło. Studio poprowadzi Piotr Sobczyński, a wśród jego gości znajdą się znakomici pięściarze: Krzysztof Głowacki (ostatni polski mistrz świata zawodowców – federacji WBO kategorii junior ciężkiej), Artur Szpilka (w 2016 roku walczył o pas mistrza świata WBC wagi ciężkiej) i Ewa Piątkowska (mistrzyni świata federacji WBC w kategorii super półśredniej).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *