Serial „Sukcesja” w HBO i HBO GO


Nowy serial HBO „Sukcesja” to rodzinna saga o władzy, polityce, pieniądzach i walce o wpływy. Produkcja przedstawia historię dysfunkcyjnej amerykańskiej rodziny kontrolującej jedną z największych korporacji mediowych na świecie Waystar Royco. Premiera w HBO oraz HBO GO już 4 czerwca.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO

„Sukcesja” (Succession) to historia rodziny Roy’ów, czyli Logana Roy’a oraz czworga jego dorosłych dzieci, do których należy firma Waystar Royco – jedna z największych korporacji mediowych na świecie. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i przybliża widzom losy i rozterki, z którymi muszą się zmierzyć członkowie tej wpływowej rodziny w chwilach. Teraz waży się ich przyszłość, bo starzejący się ojciec, będący także głową firmy, zaczyna wycofywać się z działalności.

Roy Logan (Brian Cox) – nieprzejednany i wpływowy mężczyzna, z trzecią żoną, Marcią (Hiam Abbass), u boku, twardą ręką zarządza należącą do rodziny, globalną korporacją mediową. Ma czworo dzieci z poprzednich dwóch związków. Kendall Roy (Jeremy Strong), starszy syn Logana z drugiego małżeństwa, jest obecnie prezesem jednego z oddziałów firmy i jego oczywistym następcą. Roman Roy (Kieran Culkin), młodszy brat Kandalla, który nie pracuje już Waystar, jest szczerym i rozrywkowym mężczyzną. Siobhan „Shiv” Roy (Sarah Snook), jedyna córka Logana i zarazem najmłodsze jego dziecko, rozwija swoją karierę w polityce. Natomiast Connor Roy (Alan Ruck), najstarszy syn i jedyne dziecko z pierwszego małżeństwa, wiedzie spokojne życie w Nowym Meksyku, z dala od rodziny. Napięcia i tarcia rodzinne wzmagają się, gdy na imprezie urodzinowej Logana dochodzi do kłótni i zaczyna się walka o władzę – między ojcem a synem, a także między samym rodzeństwem.

W tej dziesięcioodcinkowej produkcji występują Brian Cox („The Ring”), Jeremy Strong („Big Short”, „Sędzia”), Kieran Culkin („Ucieczka od życia”), Alan Ruck (serial „Egzorcysta”), Matthew Macfadyen („Duma i uprzedzenie”), a także Hiam Abbass, Sarah Snook, Nicholas Braun, Natalie Gold, Peter Friedman oraz Rob Yang. Twórcą serialu HBO „Sukcesja” jest wyróżniony nominacją do Oscara oraz Nagrody Gildii Amerykańskich Scenarzystów Jesse Armstrong („Zapętleni”). Odcinek pilotażowy został napisany przez Armstronga i wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Adama McKaya („Big Short”). Producentami wykonawczymi są Jesse Armstrong, Adam McKay, Frank Rich (serial HBO „Figurantka”), Kevin Messick, Will Ferrell, Jane Tranter (serial HBO „Długa noc”) oraz Mark Mylod (serial HBO „Ekipa”).

Serial produkcji HBO „Sukcesja” („Succession”) będzie miał swoją premierę 4 czerwca, dzień po amerykańskiej premierze, w HBO oraz HBO GO. Odcinek będzie dostęony w HBO GO od rana, emisja na antenie HBO odbędzie się o godz. 21.10, a powtórki o godz. 22.00 w HBO3. Premiery nowych odcinków w HBO i HBO GO będą się odbywały co tydzień w poniedziałki.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *