Majówka 2018 w radiowej Czwórce

Gdzie i jak spędzić majówkę w tym roku? Może oglądając najnowsze seriale? Albo udać się na wycieczkę rowerową? A może krótki wypad do Budapesztu? Albo wyjazd z dala od cywilizacji, w stronę dzikiej natury? Ze zwierzakami, czy bez? I co wtedy zrobić z roślinami? Wiele pytań – jedno rozwiązanie: słuchać Czwórki.

Od najbliższego poniedziałku Czwórka poleca przerzucić się na podróżowanie rowerem. Bambusowe, składaki, kolarki, kampery, rowery elektryczne – oferta jest coraz większa. Które wybrać? Odpowiedzi na to pytanie poszukają autorzy audycji „TOP” w poniedziałek 30 kwietnia. W poniedziałkowej audycji „Dajesz radę” po godz. 14.00 Kacper Kowalczyk zaprosi na „Safari w Polsce” i opowie o najciekawszych miejscach w Polsce na wypad majówkowy w poszukiwaniu natury i dzikich zwierząt.

1 maja to Święto Pracy, czyli również święto tych wszystkich, którzy wyrabiają 100% normy. We wtorek reporterzy Czwórki w audycji „TOP” sprawdzą, jak wygląda praca w nowoczesnych fabrykach i czy nadal wszyscy zaczynają tam pracę bladym świtem, a tematem „Stacji Nauka” będą laboratoria czynne 7 dni w tygodniu przez 24 godziny.

Planując majówkowy urlop, warto zastanowić się, jak zadbać o rośliny podczas wyjazdu. Z pomocą przyjdzie Katarzyna Dziedzic – współzałożycielka schroniska dla roślin, która 1 maja w audycji „Pierwsze słyszę” opowie, jakie rośliny można oddać pod opiekę schroniska, jak długo mogą tam stać, a także czy można je adoptować. W dalszej części programu „foodtrucki od kuchni”, czyli historie ludzi, którzy stoją za sterami konkretnych foodtrucków. We wtorkowym „Dajesz radę” ciąg dalszy rozmów o świecie flory. Łukasz Skop – autor popularnego bloga Bez-Ogródek oraz książki „Zrób ten zielnik” przedstawi rośliny tęczowe, podróżnicze, geometryczne, zbuntowane, szczęśliwe…

W środę 2 maja w audycji „Pierwsze słyszę” Czwórka poleci seriale na majowe dni wolne, a w „Stacji Kultura” – w Dniu Flagi – zaprosi na rozmowę o flagach narodowych w popkulturze oraz o symbolach narodowych używanych w projektowaniu ubrań. W „Muzycznym Lunchu” prezentowane będą utwory wyłącznie polskich artystów, a w „Dajesz radę” – kultura Węgier oczami Uli Niepewnej, czyli wspomnienia znad Balatonu, podstawy języka węgierskiego i tradycyjna kuchnia tej części Europy.

Skoro już mowa o kuchni regionalnej, to nie każdy wie, że Polska podzielona jest na dziesięć regionów, z których każdy może poszczycić się kulinarną odrębnością. Siedlecka babka ziemniaczana, warmińskie dzyndzałki, fasola ze śliwkami z Pienin i mazurski placek z jeżynami – to tylko niektóre przysmaki, którymi można się uraczyć w kilku częściach Polski. Dlaczego tak niewiele wiemy o naszym kulinarnym dziedzictwie? Czy polskie smaki mogą podbić świat? Na te pytania spróbują odpowiedzieć dziennikarze Czwórki w czwartek 3 maja w „Czacie Czwórki” po godz. 15.00.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *