Telewizja Polska zatwierdziła start TVP 3

Telewizja Polska we wrześniu 2013 roku uruchomi nowy kanał regionalny. TVP 3  będzie odrębnym programem realizowanym wyłącznie przez Oddziały Terenowe Telewizji Polskiej. Decyzja została ogłoszona podczas kolegium dyrektorów z władzami spółki, które odbyło się w Opolu.

Obrady władz telewizji, które odbyły się 15 czerwca, przesądziły o starcie nowego pasma. Pozostało ustalenie szczegółów.

Rozdzielamy program TVP Info, który będzie samodzielnym kanałem wyłącznie informacyjnym, publicystycznym od programu regionalnego, który tam się pojawiał tylko okazjonalnie – mówi Juliusz Braun, prezes TVP S.A.

Teraz będzie się to stopniowo zmieniać. Misję wdrażania zmian i uruchomienia TVP 3 Zarząd Telewizji Polskiej powierzył Markowi Pasiucie. Od 1 lipca będzie on pełnił funkcję dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych.

Pasma własne już od 1 września, będą rozszerzone o ok. godzinę więcej dziennie. Ich uzupełnieniem będą pasma wspólne, gdzie będzie wspólna ramówka, która będzie tworzona w oddziałach regionalnych – mówi Marek Pasiuta, dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych.

To oznacza większą produkcję w oddziałach, a także tworzenie wspólnych programów przez sąsiadujące regiony.

To największy potencjał Telewizji Polskiej odróżniający ją od telewizji komercyjnych. Potencjał, który w połączeniu z nowoczesnymi technologiami pozwala na tak spektakularne przedsięwzięcia jak choćby internetowy teatr TVP dla szkół.

To również regionalne systemy ostrzegania w każdym województwie oraz działania związane z telewizją hybrydowo-interaktywną. To wszystko można osiągnąć dzięki funkcjonowaniu naszych ośrodków – podkreśla Marian Zalewski, członek Zarządu TVP S.A.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *