„Terror” powróci z 2. sezonem na antenę AMC

AMC ogłosiło, że popularny i ceniony przez krytyków „Terror” powróci z 2. sezonem. Akcja kolejnej części „Terroru” rozgrywać się będzie podczas II wojny światowej i skupi się na niepokojącym widmie, które podąża za japońsko – amerykańską społecznością z jej domu w Południowej Kalifornii, aż do obozów jenieckich stworzonych na Pacyfiku podczas wojny.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału AMC

2. sezon serialu jest współtworzony i produkowany przez Alexandra Woo („Czysta krew”), który pełni również rolę showrunnera, i Maxa Borensteina („Kong: Wyspa czaszki”, „Godzilla”). Premiera 2. sezonu serialowej antologii planowana jest na 2019 rok i składać się będzie z dziesięciu odcinków.

Serial będzie dystrybuowany na miedzynarodowych rynkach przez AMC Studios. Produkcja będzie dostępna na rynkach AMC Global, a w niektórych regionach także na Amazon Prime Video. W Polsce 2. sezon serialu będzie można oglądać wyłącznie na kanale AMC. „Terror” to produkcja AMC Studios, produkowana przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360, a producentem wykonawczym jest Ridley Scott.

1. sezon „Terroru” to druga najpopularniejsza produkcja wśród nowości serialowych i jeden z dziesięciu najlepszych seriali w bieżącym sezonie telewizyjnym w amerykańskiej telewizji kablowej. Produkcja została dobrze przyjęta zarówno przez widzów, jak i krytyków, według których „Terror” to „przerażający, XIX-wieczny koszmar” (Vulture). Daily Beast określiło go mianem „oszałamiającej i najbardziej przerażającej nowej produkcji telewizyjnej”, a TV Insider napisał, że jest to serial „literacki i filozoficzny, a jednocześnie szokujący i przerażający”.

„Terror” dał nam możliwość zastosowania unikalnego formatu, jakim jest antologia. Podoba nam się koncepcja wychodzenia od faktycznego wydarzenia historycznego i nakładania na niego fikcyjnego elementu horroru. Jesteśmy niezmiernie dumni z połączenia filmowego rozmachu i intymnej relacji, jaka wytworzyła się pomiędzy postaciami. Z radością ogłaszamy powrót z 2. sezonem serialu, w którym pokażemy jedno z najbardziej mrożących krew w żyłach i ważnych wydarzeń XX wieku, zekranizowane zgodnie z wizją uzdolnionego Alexandra Woo i Maxa Borensteina – powiedział David Madden, president of original programming w AMC, SundanceTV i AMC Studios. – Wyrażamy głębokie uznanie dla twórczego i pełnego pasji zespołu Davida Kajganicha i Soo Hugh, niezrównanego Ridleya Scotta oraz reszty zespołu producenckiego, a także znakomitej obsady z Jaredem Harrisem na czele. Oni wszyscy trzymali nas cały czas w napięciu i zaprowadzili na skraj przepaści, by zepchnąć nas w wir przerażających nowych przygód, które będziemy mogli kontynuować w następnym rozdziale historii „Terroru” – dodaje.

Jestem zaszczycony, że mogę opowiedzieć historię osadzoną w tym niezwykłym czasie – powiedział Woo. – Mamy nadzieję pokazać skrajny terror tych historycznych wydarzeń w sposób, który wydaje się nowoczesny i odpowiedni w obecnych realiach. A perspektywa zrobienia tego z udziałem aktorów w większości azjatyckiego i azjatycko-amerykańskiego pochodzenia jest ekscytująca, a jednocześnie napełnia pokorą.

Jako miłośnik historii i fan tego gatunku mogę z całą pewnością stwierdzić, że prawda jest zawsze bardziej przerażająca niż fikcja – powiedział Borenstein. – Ten sezon „Terroru” opowie o jednym z najciemniejszych i najbardziej przerażających momentów w historii naszego narodu. Internowanie osób ze społeczności japońsko-amerykańskiej jest skazą na amerykańskim sumieniu i bardzo rezonuje ze współczesnymi wydarzeniami. Jestem podekscytowany, że AMC daje nam szansę wykorzystania tej części historii jako inspiracji dla drugiej odsłony serialu, która, mam nadzieję, będzie ostrym i przerażającym komentarzem do tego, co się wydarzyło.

Twórcami i producentami 2. sezonu „Terroru” są Alexander Woo, który jest także jego showrunnerem, oraz Max Borenstein – pomysłodawca serialu. Serial produkowany jest przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360 we współpracy z AMC Studios. Producentami wykonawczymi są: Ridley Scott, Dan Simmons, David W. Zucker, Alexandra Milchan, Scott Lambert i Guymon Casady.

Inspiracją dla 1. sezonu „Terroru” były prawdziwe wydarzenia dotyczące niebezpiecznej wyprawy Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyruszyła na nieznane terytorium w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego. Załoga stanęła w obliczu zdradliwych warunków, ograniczonych zasobów, gasnącej nadziei na przetrwanie i strachu przed nieznanym. Mróz, samotność i uwięzienie na samym końcu świata – „Terror” pokazał, co może pójść źle, gdy grupa mężczyzn desperacko walczących o przeżycie, musi zmierzyć się nie tylko z żywiołami przyrody, ale także ze sobą nawzajem.

Źródło: AMC Networks International

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *