TNT zapowiada drugi sezon serialu „Dobre zachowanie”

TNT zamówiło drugi sezon „Dobrego zachowania”, popularnego serialu z wielokrotnie nagradzaną Michelle Dockery w roli głównej. W opartym o serię powieści Blake’a Croucha serialu występują również Juan Diego Botto, Terry Kinney i Lusia Strus. Premierę nowych odcinków zapowiedziano na jesień.

Premierowe odcinki pierwszego sezonu „Dobrego zachowania” na wszystkich dostępnych platformach TNT oglądało średnio 4,4 miliona widzów, co uczyniło z serialu jeden z dwudziestu najpopularniejszych seriali telewizji kablowych w grupie wiekowej 18-49. Co więcej, serial systematycznie zyskiwał fanów – w grupie wiekowej 18-49 kolejne odcinki oglądało nawet 40% widzów więcej niż odcinek premierowy. Produkcja radziła sobie szczególnie dobrze na platformach VOD, mobilnych i cyfrowych. Widzowie wybierający tę formę oglądania stanowili aż 15% wszystkich odbiorców serialu.

„Dobre zachowanie” to uzależniająca produkcja, napędzana przez poszukujących uczucia, miłości i rodziny bohaterów z krwi i kości. Miliony widzów zostało zauroczonych przez tę zmysłową, skomplikowaną parę. W sezonie drugim Letty i Javier dadzą nam jeszcze więcej powodów do śledzenie ich historii – mówi Sarah Aubrey, wiceprezes wykonawcza odpowiedzialna za ramówkę TNT.

Oprócz wyników oglądalności, „Dobre zachowanie” może się również pochwalić uznaniem krytyków. Według The Hollywood Reporter „pilot serialu to najlepsza rzecz stworzona przez TNT od czasów Gliniarzy z Southland”, a „wirtuozerska rola Michelle Dockery i mnogość intrygujących wątków sprawiają, że chce się do niego wracać”. Z kolei LA Times określił serial jako „…inteligentny i trzymający w napięciu… południowe kino noir pierwszej klasy”.

Serial opowiada historię Letty Dobesh, złodziejki i naciągaczki, której życie zdaje się dzielić od katastrofy zaledwie jedna zła decyzja. Po wyjściu z więzienia kobieta stara się wrócić do normalności. Letty chce odbudować relację z dziesięcioletnim synem wychowywanym przez jej matkę, Estelle (Strus), pilnuje też regularnych wizyt u kuratora sądowego Christiana (Kinney), zmagającego się ze swoimi własnymi demonami. Jednak w życie kobiety znów wkrada się chaos – Letty przypadkiem poznaje tożsamość kolejnej ofiary seryjnego zabójcy (Botto). Bohaterka postanawia powstrzymać mordercę i angażuje się z nim w niebezpieczną, toksyczną relację.

Producentami wykonawczymi „Dobrego zachowania” są Chad Hodge i Blake Crouch, który jest również autorem scenariusza. Serial wyprodukowali również Marty Adelstein („Aquarius”, „Skazany na śmierć”, „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”) i Becky Clements („Aquarius”, „Ostatni prawdziwy mężczyzna”) z Tomorrow Studios, wspólnego projektu ITV Studios i Marty’ego Adelsteina.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *