„To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka” – koncert Polskiego Radia

Polskie Radio zaprasza na niezwykłe muzyczne widowisko, podczas którego Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz znani soliści wykonają utwory Krzysztofa Krawczyka. Nie zabraknie wspomnień o artyście, a także archiwalnych nagrań. Koncert odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godz. 20.00 w studiu im. Witolda Lutosławskiego. Transmisja na antenie Programu I Polskiego Radia, Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube.

Wyjątkowy koncert „To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka” otworzy Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagra najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. Będą to między innymi „Parostatek”, „Byle było tak”, czy „Rysunek na szkle”. Retransmisja tej części koncertu w Programie II Polskiego Radia, w poniedziałek 21 czerwca o godz. 13.00.

W drugiej części wydarzenia Orkiestra Polskiego Radia, zespół pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz soliści przypomną kolejne utwory Krzysztofa Krawczyka, takie jak „Trudno tak”, „Chciałem być”, czy „Za tobą pójdę jak na bal”. Wystąpią Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut.

W trakcie koncertu Krzysztofa Krawczyka wspominać będą: wieloletnia dziennikarka Programu I Maria Szabłowska, Andrzej Korzyński – wybitny kompozytor muzyki filmowej, autor wielu przebojów, szef Studia Rytm w Programie I w latach 60-tych oraz Wojciech Trzciński – kompozytor, aranżer, autor wielu hitów artysty, m.in.: „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Byle było tak”, „Jak minął dzień”. Pojawi się także głos Krzysztofa Krawczyka z wywiadów z bogatego archiwum Polskiego Radia.

Cykl koncertów „To, co najpiękniejsze”, pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *