Znamy jurorów i prowadzącą nowego talent show TVP2 „You Can Dance – Nowa Generacja”

Trwają castingi do pierwszego w Polsce programu tanecznego dla najmłodszych. Występy dzieci w wieku 8-13 lat oceniać będą Klaudia Antos, Michał Misha Kostrzewski oraz przewodniczący jury Agustin Egurrola. Taneczne show poprowadzi jedna z najbardziej uzdolnionych polskich tancerek Ida Nowakowska. „You Can Dance – Nowa Generacja” już jesienią w TVP2.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

9 czerwca w Szczecinie, w Teatrze Pleciuga, rozpoczęły się pierwsze przesłuchania do „You Can Dance – Nowa Generacja”, pierwszego w Polsce programu w całości poświęconemu najmłodszym, którzy kochają taniec. Oprócz Szczecina castingi odbędą się również:

– 12 czerwca w Gdańsku – Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1 Gdańsku
– 17 czerwca w Katowicach – Teatr Śląski, Rynek 10
– 20 czerwca we Wrocławiu – Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35
– 23 czerwca w Lublinie – Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1
– 29 czerwca w Warszawie – Teatr Polski, ul. K. Karasia 2

W trakcie precastingów w Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie i w Warszawie, kandydaci mogą zostać poproszeni o improwizację taneczną do muzyki, którą przygotował organizator. Mogą również zostać poproszeni o zaprezentowanie trwającej do 60 sekund choreografii do przyniesionego przez siebie podkładu muzycznego.

Osoby, które przejdą precasting będą, miały możliwość zaprezentowania się przed jury. Uczestnicy będą mieli za zadanie zatańczyć własną choreografię (trwającą nie dłużej niż minutę) do przyniesionej przez siebie muzyki. Podkład należy dostarczyć na płycie CD lub na USB.

W jury „You Can Dance – Nowa Generacja” zasiądą ci, dla których taniec jest miłością, pasją i sposobem na życie:

Agustin Egurrola – najlepszy i najbardziej znany polski choreograf, tancerz i osobowość telewizyjna będzie przewodniczącym jury „You Can Dance – Nowa Generacja”.  Założyciel największej sieci szkół tańca w Polsce i Europie – Egurrola Dance Studio, w której kształcą się tysiące tancerzy. Kilkunastokrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance, finalista największych międzynarodowych turniejów tanecznych, międzynarodowy sędzia tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego. Autor choreografii do ogromnej liczby przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych m.in. „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu”, „Sylwester z TVP2”, programu „Jaka to melodia?” czy koncertów „Wakacyjnej Trasy Dwójki”. Autor choreografii do występów szeregu artystów polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej, wydarzeń teatralnych czy filmowych oraz największych widowisk sportowych. W 1994 r. założył grupę taneczną VOLT – najpopularniejszy zawodowy zespół taneczny w Polsce. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w tym m.in.: dwukrotnie Telekamery, Kawalera Orderu Uśmiechu oraz Nagrody Specjalnej za „Taneczną rewolucję w Polsce”.

Klaudia Antos – swoją przygodę z tańcem zaczęła jako kilkulatka. Dziś jest  instruktorką i choreografką, która może pochwalić się występami u boku największych światowych gwiazd podczas najbardziej prestiżowych imprez. W 2020 roku Klaudia była jedną z tancerek Jennifer Lopez podczas Miami Super Bowl. W 2019 roku występowała na scenie z Becky G podczas MTV Europe Music Awards. Występowała w klipie Justina Biebera „Yummy” i współpracowała najlepszymi światowymi choreografami na planie filmu animowanego „Trolle 2”. Na co dzień mieszka i pracuje w Los Angeles, ale dla „You Can Dance – Nowa Generacja” postanowiła zostać w Polsce na dłużej.

Michał Misha Kostrzewski – w wieku 10 lat rozpoczął naukę w Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, którą ukończył w 1992 roku. W tym samym roku uczestniczył w największym konkursie tańca klasycznego w Varnie. Dzięki wspaniałym występom otrzymał angaż w Le Jeune Ballet de France, gdzie tańczył m.in. w balecie „Śpiąca królewna”, „Corsair”, „Don Quichote” oraz „Ondine”. Przez 10 lat solista w Monte Carlo. W 2010 roku zdobył dyplom Nauczyciela Tańca wydany przez Ministerstwo Kultury i Komunikacji, który otworzył mu drzwi do nauki tańca w szkołach tańca we Francji. Od 2021 roku pracuje w „Le Petit Conservatoire de danse” w Gaillard jako profesor tańca klasycznego oraz w prestiżowym „Institut International Notre-Dame du Lac” w Cologny przy Genewie, gdzie jego misją jest rozwój dzieci poprzez taniec i muzykę.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *