„To nie tak” od 4 lutego w TVP Kultura

Państwo świeckie? Czy religie rodzą przemoc? Czy narody znikną? Granice społecznego kompromisu? Zdanie większości czy prawa mniejszości? – takie tematy będą treścią dyskusji w nowym programie publicystycznym „To nie tak” w TVP Kultura, który startuje już 4 lutego 2015 roku.

„To nie tak” będzie spotkaniem dwóch mocnych i skontrastowanych osobowości: Karoliny Wigury – socjolożki i publicystki, współtwórczyni „Kultury Liberalnej” i o. Macieja Zięby, dominikanina, teologa, filozofa, publicysty, twórcy Instytutu Tertio Millennio. Ich dyskusje będzie moderował Marek Zając dziennikarz i publicysta, od kilkunastu lat współpracujący z telewizją publiczną, który w Jedynce prowadzi m.in. magazyn „Miedzy Ziemią a Niebem”, w TVP Kultura kieruje „Informacjami Kulturalnymi”; jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”, sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, a w Radiu Plus prowadzi audycje „Kościół według Marka” oraz „Środek tygodnia”.

Ta trójka rozmawiać będzie o sprawach fundamentalnych dla naszego społeczeństwa, dla przyszłości każdego z nas, docierając tam, gdzie wiara ściera się z niewiarą, sacrum z profanum, liberalizm z konserwatyzmem, tradycja ze współczesnością, przeszłość z przyszłością, teoria z praktyką, filozofia z polityką.

„To nie tak” zajmie się takimi tematami, jak: Co to jest prawda? Co to znaczy: państwo świeckie? Jakie są granice społecznego kompromisu? Jak balansować między zdaniem większości i prawem mniejszości? Czy religie rodzą przemoc? Czy narody znikną? Co z tą Europą?

Premierowy odcinek – o Kościele i polityce – już w najbliższą środę, 4 lutego, o godzinie 21:45. Kolejne odcinki – co dwa tygodnie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *