WOR zagra na antenie Polskiego Radia RDC

We wtorek 3 lutego 2015 roku w TR Warszawa odbędzie się koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej im. I. Krenza (WOR), który wokalnie uświetni Gaba Kulka. Występ będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia RDC po godzinie 20:00. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie, na antenie RDC można było wysłuchać wywiadów z artystami zaangażowanymi w projekt.

We wtorek 27 stycznia gościem audycji Envee’ego „Nakamarra” był Macio Moretti – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, a także projektant graficzny, współzałożyciel wytwórni płytowej Lado ABC. W czwartek 29 stycznia podczas audycji „Pałac Kultury” Michała Trzcińskiego i Michaliny Furtak, w studiu RDC pojawiła się Gaba Kulka – pianistka, wokalistka i autorka tekstów. Nagrań audycji można wysłuchać pod adresem: http://rdc.pl/patronat/warszawska-orkiestra-rozrywkowa-gra-brazilian-octopus-na-antenie-rdc.

WOR to lokalna orkiestra, której założeniu przyświecała idea Igora Krenza. Chodziło o powołanie do życia grupy, której kierownictwo w kolejnych sezonach obejmowałyby postaci z warszawskiej sceny muzyki niezależnej. Po kilku latach niesprecyzowanych rozmyślań pojawiła się okazja do oficjalnego rozpoczęcia działalności orkiestry. W roku 2011 WOR dostał zaproszenie na otwarcie poznańskiego Festiwalu Malta.

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza z nowym rokiem postanowiła podjąć temat muzyki brazylijskiej. Podstawą programu będzie odtworzenie wydanej w roku 1968 płyty zespołu Brazilian Octopus, złożonego z czołowych przedstawicieli ówczesnej brazylijskiej sceny muzycznej – instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów pochodzących z kompletnie różnych światów. Koncert prezentujący nowy materiał odbędzie się w warszawskim Teatrze Rozmaitości (ul. Marszałkowska 8) we wtorek 3 lutego i będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia RDC po godzinie 20:00.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *