Tomek Michniewicz w radiowej Trójce

Już w najbliższy piątek, 17 lipca, Program 3 Polskiego Radia zaprasza na nową audycję Tomka Michniewicza, cenionego podróżnika, reportażysty, organizatora wypraw. Dziennikarz od początku lipca prowadzi poniedziałkowe „Kluby Trójki”. Teraz, w każdy piątek o godzinie 10.00, będzie można także słuchać jego autorskiego magazynu zatytułowanego „Reszta świata”.

„Reszta świata” to mój autorski magazyn, który będzie pokazywał Polskę w kontekście globalnym –zarówno mechanizmy wpływu naszych decyzji na resztę świata, czego najczęściej nie dostrzegamy, ale też procesy, jakim sami jesteśmy poddawani. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, mają one wpływ na nasze decyzje i wybory – mówi Tomek Michniewicz. – To będzie interdyscyplinarna formuła magazynowa: w poprzek podróży, spraw międzynarodowych, ekologii i ochrony środowiska z elementami lifestyle’owymi czy poradnikowymi. Zapraszam w każdy piątek od godz. 10.00 do 12.00! A w najbliższy poniedziałek na „Klub Trójki” o 21.00 – dodaje dziennikarz.

Tomek Michniewicz wrócił na antenę Trójki po 10 latach. Przez wiele lat był związany z Polskim Radiem, między innymi jako szef i reporter wielu podróżniczych i międzynarodowych projektów, zarówno w Programie 3, jak i Czwórce (wówczas Polskim Radiu BIS) – akcji „Trójka Przekracza Granice”, mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2008, „Dnia Expo 2012”, Igrzysk Olimpijskich w Pekinie czy wyborów prezydenckich w USA w 2008 roku. W Radiu BIS prowadził autorskie programy kulturalne („Dobry Wieczór”, magazyn filmowy „Klaps”), muzyczne (promującą debiutantów „Scenę”), informacyjno-publicystyczne („Popołudnik”) i rozrywkowe („Treleranek”). Jest także autorem pierwszego w Polsce programu o backpackingu „Dziko i Tanio”. Słuchacze pamiętają także jego autorską audycję w radiowej Jedynce w latach 2013-2016. W ostatnim czasie był gospodarzem programu „Mapa świata” w Radiu Zet.

Swoje reportaże i fotoreportaże publikował również m.in. w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Przekroju”, „Focusie”, „Playboyu”, „National Geographic Traveler”, „Życiu Warszawy”, „Podróżach”, „Ślizgu” i „Urodzie życia”. Jest autorem pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych.

To także laureat wielu nagród i wyróżnień – m.in. Travelera 2019 – nagrody National Geographic Traveler za książkę „Chrobot, Życie najzwyklejszych ludzi świata”, czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, nagrody Osobowość Roku 2019, przyznawanej przez magazyn „Osobowości i sukcesy”. Jest członkiem jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *