Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu

Zespół Radia 357 poinformował, że trzeci, finałowy dzień tegorocznej audycji Top zostanie zrealizowany w Zakopanem. W ciągu dnia studio będzie zlokalizowane w restauracji Gwarno u podnóża Gubałówki. Poranna i przede wszystkim finałowa, wieczorna część nadawana będzie natomiast ze szczytu Kasprowego Wierchu. W przygotowaniach do organizacji przedsięwzięcia pomagają Polskie Koleje Linowe (PKL).

Co roku szukamy nietypowego miejsca „na szczycie”. Poprzednie Topy nadawaliśmy z wieżowców w Warszawie i Gdańsku. Każdy był ważnym i zupełnie szalonym wydarzeniem, podczas którego dołączali do nas nowi słuchacze i Patroni finansujący radio. Dlatego uznaliśmy, że trzecia edycja wymaga naprawdę wyjątkowej oprawy. Nadać audycję na żywo, ze szczytu Kasprowego i to w samym środku zimy – to spełniało kryteria wyzwania w stylu 357. Ale gdy pomysł ten spotkał się z entuzjastyczną reakcją ekipy z Polskich Kolei Linowych – uwierzyliśmy, że „da się zrobić”. I jeśli tylko góry pozwolą i nie wyproszą nas halnym – wjedziemy na sam szczyt i stamtąd zagramy ponadczasowe utwory, wybrane przez naszą Społeczność – mówi Paweł Sołtys, zarządzający przygotowaniami do tegorocznego Topu.

W Warszawie – koncert lidera Ultravox

Wydarzeniem specjalnym, towarzyszącym Topowi, będzie koncert – w Warszawie zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox, współtwórca Live Aid i współautor hymnu tego wydarzenia – utworu „Do They Know It’s Christmas?”.

Gdy zastanawialiśmy się kogo zaprosić do Warszawy rzuciłem propozycję, by spróbować dotrzeć właśnie do Midge’a. Utwór „Dancing With Tears In My Eyes”, który stworzyli jako Ultravox, to kompozycja, która towarzyszy mi przez całe życie. Dla mnie najważniejsza piosenka. Gdy przyszedł sygnał, że Midge jest na tak i chętnie do nas przyjedzie – wzruszyłem się po całości. Zagra u nas legenda. Występował z największymi. Wygrzebałem zdjęcie z Live Aid. To jak Olimp rocka, który skrzyknęli Midge z Bobem Geldofem. Nie mniej istotny był jego wpływ na brytyjską scenę muzyczną i rozwój nurtu new romantic. Bardzo, bardzo się cieszę, że zagra na żywo dla słuchaczy Radia 357 – mówi Piotr Stelmach, szef redakcji muzycznej.

Koncert odbędzie się 1 stycznia 2024 r. w Teatrze Komedia w Warszawie. Poprowadzi go Marek Niedźwiecki. Sprzedaż biletów ruszy pod koniec listopada na stronie top.Radio357.pl. Produkcję koncertu powierzono agencji Live. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia 357 (audio) oraz online (video).

Mecenasem Topu Radia 357 jest Škoda, która po raz kolejny już napędza muzyczne wydarzenia Radia 357.

Ideę Topu stworzył Marek Niedźwiecki

Top Radia 357 to specjalna audycja na żywo, realizowana tylko raz w roku. Zestawienie najważniejszych utworów wszech czasów układają słuchacze w głosowaniu online. W tym roku po raz pierwszy Top potrwa aż 3 dni.

To Marek Niedźwiecki w pierwszej połowie lat 90. wymyślił i stworzył ideę Topu. Dlatego w pierwszej kolejności pomysł wydłużenia audycji konsultowaliśmy właśnie z nim. Jako fan holenderskiego TOP 2000, który trwa tydzień – dał zielone światło i ruszyliśmy z przygotowaniami do tej największej realizacji na żywo w naszej historii. To będą 3 dni pełne najlepszej muzyki i innych atrakcji. Przygotowaliśmy mocne uderzenie, a nasi niezawodni spece od techniki mają znowu długą listę zmartwień z cyklu „jak zrobić niemożliwe”. Na ich nieszczęście wiemy, że dla nich niemożliwe nie istnieje. Jedno jest pewne – tego jeszcze nikt w takiej formie w Polsce nie zrobił – mówi Piotr Stelmach, kierujący pracami redakcji muzycznej.

Prowadzący na zdjęciach Jacka Poremby

Trzeci Top Radia 357 promują zdjęcia wykonane podczas specjalnej sesji przez Jacka Porembę – fotografa znanego między innymi z portretów muzyków.

Wymyśliliśmy konwencję zimową z przymrużeniem oka. Trochę retro – narciarskie klimaty z lat ’80, trochę nastroju jak w starych studiach fotograficznych. Najwięcej pracy pochłonęło przygotowanie strojów dla dość licznej ekipy – oprócz zdjęcia grupowego powstały też ujęcia indywidualne. Uzyskaliśmy bardzo dobry i bardzo rozpoznawalny efekt końcowy. Cieszę się, że miałem swój wkład w tegoroczny Top i stworzenie mu niezwykłej oprawy – mówi Jacek Poremba, autor zdjęć promujących Top Radia 357.

To już trzecie wydanie Topu Radia 357. 357 najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów wyłoni Społeczność Patronów wspierających Radio 357. Obecnie to ponad 50 tysięcy osób – dołączyć można na stronie wspieram.Radio357.pl.

Top Radia 357 po raz pierwszy pojawi się na antenie aż przez 3 dni:

30.12 – 09:00-18:00

31.12 – 09:00-18:00

01.01 – 09:00-21:00

Głosowanie trwa do 23 grudnia pod adresem: top.Radio357.pl.

Źródło: Radio 357

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *