Tour de France 2019 tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

W sobotę w Brukseli wystartuje 106. edycja Tour de France – szczególna, bo w jej trakcie setne urodziny obchodzić będzie ikoniczna żółta koszulka. Cały wyścig od startu do mety pokaże na żywo wyłącznie Eurosport 1 i Eurosport Player. Widzowie stacji będą mogli cieszyć się najlepszym komentarzem m.in. Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego, specjalnymi relacjami z trasy od Adama Probosza, eksperckimi studiami, wywiadami z gwiazdami peletonu, materiałami wideo na eurosport.pl, a także nowymi krótkimi formatami w mediach społecznościowych Eurosportu, takimi jak #WkręceniWTour, który zadebiutuje na kanale YouTube stacji.

Sprawdź godziny transmisji Tour de France w PROGRAMIE TV

W 106. edycji najsłynniejszego wyścigu kolarskiego świata obejrzymy dwóch Polaków. Michał Kwiatkowski będzie wspierał liderów Teamu Ineos – ubiegłorocznego zwycięzcę Gerainta Thomasa i Egana Bernala. W „Wielkiej Pętli” zadebiutuje Łukasz Wiśniowski z CCC Team. Jedyny polski zespół w World Tourze będzie liczyć przede wszystkim na zwycięstwa etapowe, co daje Polakowi sporo swobody i pola do popisu. Wysiłki polskich kolarzy, CCC Team oraz emocjonującą rywalizację na trasie do Paryża pokaże od startu do mety Eurosport 1 i Eurosport Player.

Przez cały wyścig peletonowi towarzyszyć będzie Adam Probosz, który zrelacjonuje wydarzenia z samego serca Tour de France. W pierwszym tygodniu rolę eksperta na miejscu pełnić będzie Dariusz Baranowski, który następnie stworzy wraz z Tomaszem Jarońskim duet komentatorski, a do Adama Probosza we Francji dołączy Bartosz Huzarski. Po raz pierwszy w historii relacji kolarskich w Eurosporcie, eksperci stacji – Dariusz Baranowski i Bartosz Huzarski – będą podążać wraz z peletonem na motocyklu i zdawać specjalne raporty z centrum sportowych emocji!

Widzowie Eurosportu po raz kolejny obejrzą wszystkie etapy od startu do mety. W weekendy transmisje obudowane będą relacjami ze studia z udziałem komentatorów Eurosportu i ekspertów kolarskich. Kolejnym elementem wzbogacającym tegoroczne transmisje będą opowieści Krzysztofa Wyrzykowskiego, który w nietuzinkowy sposób przybliży trasę Tour de France.

Jeszcze więcej ciekawych informacji o „Wielkiej Pętli” znajdzie się w nowym krótkim formacie youtube’owym Eurosportu – #WkręceniWTour, czyli siedmioodcinkowej serii lekkich i przystępnych podsumowań wyścigu. Fani kolarstwa będą mogli zobaczyć Tour de France i rywalizację w peletonie z nowej perspektywy. To pierwsza seria, która będzie regularnie publikowana na kanale Eurosportu na YouTube. Będzie on w przyszłości rozwijany o kolejne krótkie formaty – przystępne dla widzów, utrzymywane w lekkiej konwencji, jednocześnie w pełni merytoryczne i przyciągające nowych widzów do najważniejszych wydarzeń transmitowanych przez stację.

Na Instagramie również prowadzona będzie akcja #WkręceniWTour, w ramach której widzowie będą brać udział w ciekawych sondach związanych z Tour de France. Nie zabraknie także pięknych zdjęć i relacji prosto z trasy. Bezpośrednia interakcja z fanami kolarstwa za pośrednictwem Instagrama dodatkowo ubarwi przeżywanie sportowych emocji z Eurosportem.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Na trasę tegorocznego wyścigu składa się 21 etapów: 7 płaskich, 5 pagórkowatych, 7 górskich z pięcioma finiszami na szczycie oraz dwie czasówki – indywidualna i drużynowa. 176 kolarzy z 22 zespołów pokona ponad 3,5 tys. km na trasie do Pól Elizejskich w Paryżu i będzie miało zaledwie dwa dni odpoczynku. Ogromny wysiłek się jednak opłaci. Pula nagród tegorocznego Tour de France wynosi ok. 2,3 mln euro, a sam zwycięzca otrzyma 500 tys. euro. W 6 z 7 ostatnich edycji zawsze wygrywał Brytyjczyk. Najpierw Bradley Wiggins, potem Chris Froome, a rok temu Geraint Thomas. Ich dominację przełamał tylko Vincenzo Nibali. Pod nieobecność Froome’a głównym faworytem wydaje się Thomas. W walce o żółtą koszulkę, świętującą w tym roku setne urodziny, powinni liczyć się także Nibali (Bahrain Merida), Jakob Fuglsang (Astana), Thibaut Pinot (Groupama FDJ), Romain Bardet (AG2R), Alejandro Valverde, Nairo Quintana i Mikel Landa (wszyscy Movistar).

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *