Tour de France 2020 na żywo tylko Eurosporcie

Już w sobotę w Nicei rozpocznie się Tour de France, czyli najważniejszy wyścig kolarski świata. Widzów Eurosportu czekają ponad trzy tygodnie transmisji z komentarzem znakomitych ekspertów: Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego.

Sprawdź godziny transmisji Tour de France w PROGRAMIE TV

Od 29 sierpnia do 20 września najlepsi kolarze świata będą rywalizować w najważniejszym wyścigu w kalendarzu: Tour de France. W tym roku Wielka Pętla będzie wyjątkowo pierwszym wielkim tourem w roku. Peleton ruszy z Nicei, aby po przejechaniu 21 wyczerpujących etapów o długości 3470 km dotrzeć na Pola Elizejskie w Paryżu. Trasa tegorocznej, 107. już edycji Tour de France ani razu nie przekroczy granic Francji. Duża część rywalizacji będzie toczyć się na południu Francji, w terenie pagórkowatym i górzystym, co zwiastuje zaciętą walkę! Kolarze przemierzą aż pięć pasm górskich – Alpy, Pireneje, Wogezy, Masyw Centralny i Jurę.

Jednym z największych faworytów tegorocznej Wielkiej Pętli będzie Egan Bernal z Team INEOS. Ubiegłoroczny zwycięzca na pewno będzie mógł liczyć na pomoc Michała Kwiatkowskiego. Na bardzo dobry wynik może liczyć także Primoż Roglić z zespołu Jumbo Visma, który w ubiegłym roku wygrał Vueltę i zajął trzecie miejsce w Giro. Faworytem gospodarzy będzie Thibaut Pinot z Groupama-FDJ, a o zwycięstwa etapowe powalczy jeden z bohaterów ubiegłorocznego wyścigu, czyli Julian Alaphilippe (Deceuninck Quick-Step). Na trasie zobaczymy także zespół CCC Team, w którego barwach tym razem zabraknie Polaków.

Sprawdź ofertę kanałów Eurosport 1 i Eurosport 2 w PROGRAMIE TV

Eurosport pokaże wszystkie etapy pasjonująco zapowiadającego się Tour de France. O najlepszy komentarz zadbają znakomici eksperci stacji: Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *