Tour de Pologne 2019 codziennie w Eurosporcie

W sobotę kolarze 22 drużyn staną na starcie 76. Tour de Pologne. Peleton wyruszy z Krakowa, aby po 7 dniach i 1075,5 km pasjonującej rywalizacji dotrzeć do Bukowiny Tatrzańskiej. Widzowie Eurosportu oraz użytkownicy Eurosport Playera obejrzą na żywo decydujące 75 minut każdego etapu.

Sprawdź godziny transmisji Tour de Pologne w PROGRAMIE TV

W 76. edycji Tour de Pologne wystartują 22 drużyny – 18 ekip z World Touru, a wśród nich CCC Team oraz 4 zespoły z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski. Z wyścigu musiał wycofać się triumfator sprzed roku Michał Kwiatkowski z Team Ineos. Na starcie nie zabraknie natomiast Rafała Majki z zespołu Bora-Hansgrohe, który wygrał wyścig w 2014 roku i ponownie będzie jednym z głównych faworytów. Dla Majki start w wyścigu dookoła Polski będzie pierwszym od zakończenia Giro d’Italia. Kolarz Bora-Hansgrohe w ostatnich tygodniach przygotowywał się we Włoszech do ścigania na rodzimych trasach oraz zbliżającej się Vuelta a Espana.

W sumie na starcie Tour de Pologne stanie 15 Polaków. Rafała Majkę będą wspierać dwaj koledzy z zespołu – Paweł Poljański i Maciej Bodnar. Oprócz nich zobaczymy: Michała Gołasia (Ineos), Tomasza Marczyńskiego (Lotto Fix All), Kamila Gradka, Łukasza Owsiana i Szymona Sajnoka z CCC Team oraz Marka Rutkiewicza, Macieja Paterskiego, Pawła Cieślika, Pawła Franczaka, Adriana Kurka, Jakuba Kaczmarka i Szymona Rekitę w barwach reprezentacji Polski.

Tour de Pologne na antenach Eurosportu skomentują Igor Błachut i Dariusz Baranowski. Zmagania w peletonie oraz to, co dzieje się poza widokiem telewizyjnych kamer będą relacjonować obecni na miejscu dziennikarze Eurosportu – Tomasz Jaroński i Rafał Sak.

Sprawdź ofertę kanałów Eurosport 1 i Eurosport 2 w PROGRAMIE TV

Więcej informacji o kolarstwie, w tym wiele materiałów wideo, wywiady i artykuły na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych Eurosportu.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *