Tour de Pologne w Telewizji Polskiej

71. Tour de Pologne UCI World Tour, największy wyścig kolarski w Polsce, któremu od lat patronuje Telewizja Polska będzie wyjątkowy. Honorowym patronem startu oraz otwarcia wyścigu został laureat pokojowej Nagrody Nobla Prezydent Lech Wałęsa. Miejsce rozpoczęcia wyścigu również jest nieprzypadkowe. Kolarze wyruszą właśnie spod bramy Stoczni Gdańskiej, by uczcić 25. rocznicę wolnych wyborów.

71. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Trójmieście, a zakończy 9 sierpnia. Będzie miał 7 etapów. Kolarze z Gdańska dotrą do Bydgoszczy. Następnie „kolarska liga mistrzów” przejedzie z Torunia do stolicy Polski. Zawodnicy odwiedzą kolejno Kielce, Rzeszów, Tarnów Gemini Park i Katowice. Stamtąd kolarze przeniosą się do stolicy Tatr – Zakopanego, gdzie rozpocznie się typowe górskie ściganie. Zawodnicy podobnie jak przed rokiem przekroczą granice Polski. W tym roku, z Zakopanego kolarze przejadą do miasta Strbske Pleso, gdzie w malowniczej scenerii Tatr Wysokich będzie usytuowana meta V etapu. Ze Strbskego Plesa zawodnicy pojadą do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie rozegra się „królewski etap” Bukovina Terma Hotel SPA – Bukowina Tatrzańska. To 174-kilometrowy etap rozgrywany na 4 pętlach wokół Bukowiny Tatrzańskiej, na której znajduje się nazywana przez kolarzy „ściana Bukovina” w Gliczarowie. Będzie to kolejna okazja, aby uzbierać cenne punkty do klasyfikacji najlepszych „górali” wyścigu.

W Bukowinie zostanie rozegrane także Tour de Pologne Amatorów. 71. Tour de Pologne zakończy się w Krakowie, gdzie zostanie rozegrana 25 – kilometrowa „czasówka”, której wyniki mogą zadecydować o klasyfikacji generalnej wyścigu. Podobnie jak przed rokiem wielkie ściganie zakończy się na Rynku Głównym.

O oprawę medialną zadba Telewizja Polska, która od ponad 20 lat jest głównym patronem medialnym Tour de Pologne. Transmisje i kroniki z wyścigu obejrzą widzowie TVP1/HD i TVP Sport oraz mieszkańcy 60 innych krajów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *