„Tragedia ze skandalem w tle” na CBS Reality

Czasami czyny dokonywane przez ludzi są nie tylko straszne, ale i fascynujące – na tyle, by zaabsorbować uwagę mediów i wyobraźnię ludzi na całym świecie. Serial dokumentalny „Tragedia ze skandalem w tle” przedstawia kulisy zdarzeń, które w swoim czasie były komentowane na całym świecie, przedstawiając świadectwa osób z nimi związanych. Na emocjonujące odcinki serialu dokumentalnego kanał CBS Reality zaprasza od 14 września do 22 września, od wtorku do piątku o 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

W każdym odcinku serii przedstawiona zostanie jedna sprawa kryminalna, która swego czasu tygodniami nie schodziła z pierwszych stron tabloidów. Poprzez wywiady z bliskimi ofiar, członkami ławy przysięgłych, która orzekała w danym procesie i dziennikarzami, którzy relacjonowali rozwój wydarzeń, program przedstawia te fascynujące – lecz często przy tym przerażające – historie, oferując nowe punkty widzenia.

W jednym z odcinków przedstawiona zostanie sprawa Amy Fisher – 17-letniej uczennicy liceum, która w 1992 r. wdała się w romans z 20 lat od siebie starszym, żonatym Joeyem Buttafuocco. Im dłużej romans trwał, tym bardziej Amy była zazdrosna o żonę Joeya, Mary Jo, co doprowadziło w końcu do tragedii. 19 maja 1992 r. nastolatka udała się do domu kochanka, by zamordować Mary Jo, matkę dwójki dzieci. Amy postrzeliła kobietę w głowę, jednak dzięki szybkiej interwencji medycznej udało się ocalić ofierze życie.

Kiedy wieść o tym wydarzeniu dotarła do mediów, rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo – cała historia była doskonałą pożywką dla tabloidów, które szybko ochrzciły niedoszłą morderczynię mianem „Lolity z Long Island”. Mimo szczegółowych relacji prasowych, pewne pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi – czy Joey wiedział o zamiarach swojej kochanki? Czy cały plan powstał w jego głowie i mężczyzna wykorzystał niewinną nastolatkę, by spróbować pozbyć się żony, czy też może to Amy i jej niezdrowa obsesja była w pełni odpowiedzialna za sytuację? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć sama Mary Jo, zdradzając przy tym, co teraz sądzi o pozostałych bohaterach dramatu – byłym mężu i jego niegdysiejszej kochance.

Na premierowe odcinki serialu dokumentalnego „Tragedia ze skandalem w tle” kanał CBS Reality zaprasza od 14 do 22 września, od wtorku do piątku o 22:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *