Transmisje z Final Four NCAA w Polsacie Sport

W nocy, z 1 na 2 kwietnia, rozpocznie się Final Four NCAA – najlepszej akademickiej ligi świata, w której o ostateczny triumf powalczy Polak Przemysław Karnowski. Transmisję z obu meczów półfinałowych, a także z finału przeprowadzi Polsat Sport.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Polsat Sport

Zbliżające się Final Four ligi akademickiej NCAA będzie pod wieloma względami wyjątkowe. Przede wszystkim nietuzinkowe będzie miejsce rozgrywania turnieju finałowego, który gościć będzie stadion University of Phoenix w Glendale mieszczący 76 tysięcy osób. Nieoczekiwany jest także skład Final Four, w którym znalazły się uczelnie nie wymieniane wcześniej w roli faworytów, między innymi debiutująca w turnieju finałowym Gonzaga Bulldogs z Przemysławem Karnowskim w składzie.

Mierzący 216 cm, 23-letni reprezentant Polski przeżywa najlepszy okres w karierze. Został indywidualnym rekordzistą ligi pod względem liczby odniesionych zwycięstw – ma ich obecnie 136. Znalazł się też w piątce najlepszych środkowych NCAA nominowanych do nagrody Kareema Abdula Jabbara. Karnowski będzie drugim Polakiem w historii, który zagra w Final Four. Pierwszym był w 1987 roku Jacek Duda (uczelnia Providence), który odpadł ze swoją drużyną w półfinale.

Jak wygląda rozkład jazdy turnieju finałowego? Już w nocy z soboty na niedzielę (1/2 kwietnia) Gonzaga Bulldogs zmierzą się w pierwszym półfinale z South Carolina Gamecocks (godzina 00:09). Drugą parę półfinałową tworzą Oregon Ducks i North Carolina Tar Heels, którzy powalczą o finał tej samej nocy o godzinie 2:49 polskiego czasu. Z kolei decydujący mecz rozegrany zostanie w nocy z poniedziałku na wtorek.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *