Kwiecień 2017 na HISTORY i H2

Kanały dokumentalne HISTORY i H2 na kwiecień przygotowały kilka nowych serii popularno-naukowych m.in. „W poszukiwaniu potwora” o najbardziej tajemniczych istotach, które mogą zamieszkiwać Ziemię po największe „Sekrety Biblii”, jednej z najważniejszych ksiąg w historii świata.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HISTORY

„W poszukiwaniu potwora”
W nowym sezonie zgłębiamy mroczne tajemnice, by odnaleźć przerażające monstra, które czają się gdzieś tam w cieniu, a czasem wręcz pośród nas – od wielkoludów z Ohio, przez legendarną Wielką Stopę ze stanu Nowy Jork, po gorylowatego potwora z Whitehall widzianego podobno w 1976 roku.
Emisja: środa, od 5 kwietnia, godzina 23:00, HISTORY

„Wykute w ogniu”
„Wykute w ogniu” powraca! W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów. Wykute w ogniu to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.
Emisja 3. serii: wtorek, godzina 22:00, HISTORY

„Zaginieni na Alasce”
W północno-zachodniej części Alaski, obejmującej ponad 750 tys. km kw., zniknęło w tajemniczych okolicznościach przeszło 20 tys. ludzi. Większość z tych zaginięć odnotowano w rejonie zwanym przez miejscowych Trójkątem Alaskańskim. Jedni przepadli podczas pieszych wędrówek w górzystym terenie, a inni w trakcie lotu samolotem, ale wszystkie te przypadki łączy to, że rzadko odnajdywano potem zwłoki. Nie wiadomo, kto lub co kryje się za tą zagadką. Zdaniem niektórych to dzieło drapieżników, inni opowiadają o legendarnych istotach takich jak Kushtaka czy potwór z jeziora Iliamna, a jeszcze inni wierzą w nadprzyrodzoną siłę zwaną złym wirem.
Emisja: środa, godzina 22:00, HISTORY

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału H2

„Sekrety Biblii”
Biblia to jedna z najbardziej wpływowych książek w dziejach. Teksty składające się na Biblię uważane są za powstałe pod natchnieniem Boga. Ale czego tam brakuje? Czy pewne opowieści nie zostały ocenzurowane, a postaci usunięte? Jeśli tak, to kto podejmuje takie decyzje? Czy poprzez tłumaczenia i za sprawą cenzury nie zniekształcono jej pierwotnej treści? Czy tereny znane jako „Ziemia Obiecana”, uważane za najświętsze miejsce na ziemi, o które toczone boje przez tysiące lat, naprawdę Bóg ofiarował „narodowi wybranemu”?
Emisja: poniedziałek, od 3 kwietnia, godzina 21:00, H2

„Starożytność 10 naj…”
W tym dowcipnym i inteligentnym programie zrealizowanym w formie listy przebojów pokazujemy najróżniejsze starożytne wynalazki i osiągnięcia, często zaskakująco nowatorskie i pomysłowe. Materiały filmowe i grafika komputerowa pochodzą ze znanych cyklów dokumentalnych: „Starożytni inżynierowie” i „Starożytne odkrycia”, a poszczególne listy ułożono tematycznie i według wyraźnie określonych zasad. Obrazy zostały wzbogacone o nowe hasła z archiwum, animacje i wywiady, które wyjaśniają, dlaczego na danej liście znalazło się właśnie to, a nie co innego. Kolejne odcinki to: 10 największych sekretów Egiptu, 10 najsłynniejszych wikingów, 10 największych greckich wynalazków, 10 najsłynniejszych starożytnych rodzajów broni, 10 najsłynniejszych starożytnych budowli, 10 najsłynniejszych starożytnych statków, 10 najsłynniejszych narzędzi tortur, 10 największych rzymskich wynalazków, 10 najsłynniejszych starożytnych mieczy i 10 najsłynniejszych starożytnych oblężeń.
Emisja: środa, godzina 21:00, H2

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *