Trójka na letnich festiwalach

Cztery dni muzyki i spotkań zaproponuje słuchaczom w tym tygodniu radiowa Trójka. Program 3 jak co roku wybierze się na Festiwal Media i Sztuka w Darłowie, Suwałki Blues Festival oraz Męskie Granie, by na bieżąco informować słuchaczy o przebiegu imprez. Ze wszystkich miejsc Trójka, patron medialny wydarzeń, nada specjalne audycje.

To będzie czwarta z kolei wakacyjna wizyta Trójki na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie, który co roku może pochwalić się ambitnym programem i listą wybitnych gości. Mocną stroną imprezy jest znakomita publiczność, która chętnie i tłumnie uczestniczy w koncertach, projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, warsztatach i spotkaniach z artystami. Dlatego Trójka świetnie czuje się w Darłowie, dokąd – tradycyjnie już – wysyła mocną dziennikarską ekipę.

Pierwszego dnia festiwalu, 9 lipca, Ryszard Jaźwiński zaprasza na rozmowę z Danutą Stenką (godzina 18:15), nieco później gościem Barbary Marcinik będzie Maja Komorowska (godzina 21:00). 10 lipca uczestnicy festiwalu będą mieli okazję spotkać m.in. Wojciecha Manna, który poprowadzi poranną audycję „Zapraszamy do Trójki” prosto z Darłowa (godziny 6:00-9:00), i Tomasza Żądę w specjalnym wydaniu „Muzycznej poczty UKF” (godziny 12:00-13:45). Michał Olszański już teraz zaprasza na rozmowę z płk. Krzysztofem Olkowiczem, najbardziej znanym dyrektorem więzienia w Polsce (godzina 13:00), a gościem Tomasza Żądy będzie Urszula Dudziak (godzina 14:00). „O sztuce mówienia bez bełkotania i faflunienia” Mirosław Oczkoś porozmawia z Michałem Olszańskim (godzina 15:30). Zaś późnym wieczorem o godzinie 23:00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w specjalnej imprezie tanecznej „Dyskoteka Żąda Przebojów”, którą poprowadzi oczywiście Tomasza Żąda. W sobotę 11 lipca o godzinie 13:30 pod hasłem „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą” przebiegnie spotkanie z Wojciechem Mannem, którego gośćmi będą dyrektor Programu 3 Magda Jethon oraz Michał Nogaś. O godzinie 19:00 w ramach „Kabaretowej Sceny Trójki” z recitalem pt. „Life?” wystąpi Andrzej Poniedzielski. W niedzielę, ostatniego dnia festiwalowego, Barbara Marcinik poprowadzi spotkanie „Muzyczne fascynacje Marcina Kydryńskiego” (godzina 13:00) z udziałem dziennikarza, a jego audycja „Sjesta” (godziny 15:00-17:00) zostanie nadana na żywo prosto z Darłowa. Podczas festiwalu będzie otwarty „Sklepik Walendzik” z Trójkowymi gadżetami oraz wydawnictwami książkowymi i płytowymi.

Także 9 lipca rozpocznie się Suwałki Blues Festival, na którym nie zabraknie radiowej Trójki. Podczas otwarcia festiwalu Program 3 uczci specjalnym koncertem 40-lecie Trójkowej audycji „Bielszy odcień Bluesa”. Jak zapowiada Jan Chojnacki, twórca legendarnej audycji: – W czterdziestą rocznicę debiutu antenowego, w czwartek 9 lipca, BOB przeniesie się na jeden wieczór z Myśliwieckiej do pięknej sali Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tu, na inaugurację VIII Suwałki Blues Festival, odbędzie się trzygodzinny koncert jubileuszowy transmitowany na żywo w Trójce. Wystąpią moi goście i przyjaciele: zespół Wovoka, brytyjski pianista boogie Paddy Milner i na zakończenie – Voo Voo. Transmisja koncertu w audycji „Bielszy odcień Bluesa” w czwartek o godzinie 22:05 na antenie Trójki.

W nadchodzący weekend Program 3 pojawi się również na trasie Męskiego Grania we Wrocławiu. 12 lipca słuchaczy ucieszy z pewnością transmisja koncertu L.U.C.-a (godziny 18:05-19:00). Tego samego dnia prosto z Wrocławia Piotr Stelmach poprowadzi „Offensywę” (godzina 22:05), jak również 11 lipca audycję „Myśliwiecka 3/5/7” (godzina 15:05).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *