„U kresu drogi” po cyfrowej rekonstrukcji w Kino Polska

Słynny profesor odkrywa szczepionkę na groźną chorobę, po czym sam na nią umiera. A może tylko finguje swoją śmierć? Odpowiedź w lipcowej odsłonie cyklu „100 lat miłości” na antenie Kino Polska.

Lipcową premierę Kino Polska wyreżyserował Michał Waszyński, znany z niesamowitego tempa pracy i ręki do hitów. Co prawda nie zawsze był ulubieńcem krytyków, ale publiczność kochała jego filmy. I nic dziwnego. W „U kresu drogi”, dramacie obyczajowym Waszyńskiego z 1939 roku, mamy rodzinne tragedie, tajemnicze laboratorium, złamane serce, domniemaną zdradę, fałszywe tożsamości, starą rezydencję wprost z filmu grozy… Film opowiada dramatyczne losy rodziny Turwidów, rozdzielonej na wiele lat przez nieporozumienie, by wreszcie stanąć przed szansą na pojednanie. Występują najjaśniejsze gwiazdy przedwojnia: Kazimierz Junosza-Stępowski, Mieczysława Ćwiklińska i Franciszek Brodniewicz.

„100 lat miłości” to cykl przygotowywany przez Kino Polska we współpracy z Filmoteką Narodową. Co miesiąc widzowie mają szansę obejrzeć premierę kolejnego cyfrowo oczyszczonego przedwojennego przeboju.

„U kresu drogi”

Emisja: poniedziałek, 27 lipca, godzina 18:20

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *