Trójka świętuje 80. urodziny Agnieszki Osieckiej

W niedzielę, 9 października 2016 roku, mija 80. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Z tej okazji przez cały dzień na antenie Programu 3 Polskiego Radia będzie można usłyszeć piosenki z tekstami jej autorstwa. Podsumowaniem dnia będzie wieczorny koncert Katarzyny Groniec w Muzycznym Studiu Trójki, poświęcony twórczości jubilatki.

9 października, w 80. rocznicę urodzin poetki, przez cały dzień słuchacze Programu 3 Polskiego Radia usłyszą przeboje z tekstami autorstwa Osieckiej. Od godziny 7:00 do 18:00, po serwisach informacyjnych będzie emitowany jeden utwór. Wyboru piosenek dokonał Piotr Metz – szef redakcji muzycznej Trójki.

O godzinie 19:05, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 rozpocznie się koncert Katarzyny Groniec dedykowany jubilatce. W trakcie wieczoru rozbrzmiewać będą mniej znane aranżacje utworów Osieckiej, które znalazły się na ostatniej płycie piosenkarki zatytułowanej „ZOO”. Transmisja na antenie Trójki.

Agnieszka Osiecka – poetka, pisarka, dziennikarka, reżyserka. Jest autorką około 2000 tekstów piosenek wielu polskich artystów. W 1956 roku ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1963-1969 współpracowała z Polskim Radiem. Jako redaktorka prowadziła w nim Radiowe Studio Piosenki, które wydało ponad 500 piosenek oraz pozwoliło wypromować wiele gwiazd polskiej estrady.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *