15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Polskim Radiu

8 października 2016 rou rozpocznie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Młodzi wirtuozi z całego świata po raz piętnasty będą mieli okazję skonfrontować wzajemnie swoje umiejętności artystyczne. W składzie tegorocznego Jury zasiądą m.in. Maxim Vengerov – światowej sławy muzyk, Przewodniczący Jury nieprzerwanie od 2012 roku oraz Krzysztof Penderecki – Honorowy Przewodniczący. Jubileuszowa edycja konkursu odbędzie się w ulubionym mieście patrona, w Poznaniu i będzie trwać przez 2 tygodnie, do 23 października.

Jedynka

W programie „Muzycznej Jedynki”, między godziną 14:30 a 14:40 emitowane będą wejścia podsumowujące po kolejnych etapach konkursu. Słuchacze podczas każdego przeglądu będą mieli okazję zapoznać się z najwybitniejszymi z dotychczasowych występów. Sprawozdanie z I etapu odbędzie się w czwartek, 13 października. Kolejne relacje planowane są w poniedziałek, 17 października, po II etapie, w środę, 19 października, po III etapie oraz ostatnie podsumowanie, w poniedziałek, 24 października, dzień po zakończeniu konkursu.

Dwójka

W ciągu trwania całego konkursu Program 2 Polskiego Radia będzie codziennie relacjonował występy uczestników. Po zakończeniu każdego kolejnego etapu, w godzinach wieczornych zestawieni zostaną na antenie muzycy, którzy przeszli do dalszej części konkursu. Inaugurację wydarzenia, 8 października, poprowadzi redaktor Adam Suprynowicz. Więcej na temat 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego będzie można usłyszeć w audycjach prowadzonych m.in. przez Adama Suprynowicza, Magdalenę Łoś, Jacka Hawryluka, czy Przemysława Psikutę.

Trójka

18 października słuchacze radiowej Trójki będą gośćmi specjalnego wydania audycji „Płyta długo grająca”. Cały program poświęcony będzie Międzynarodowemu Konkursowi Skrzypcowemu im. Henryka Wieniawskiego. Audycja rozpocznie się o godzinie 23:00, na żywo z Poznania. Poprowadzi ją Przemysław Psikuta.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *